Franciszek modli się o uwolnienie mniszek

Franciszek modli się o uwolnienie mniszek
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
KAI / mh

Na zakończenie audiencji Franciszek zaapelował o uwolnienie przez porywaczy mniszek prawosławnych uprowadzonych przed dwoma dniami w Syrii. Zachęcił także do mężnego głoszenia wiary chrześcijańskiej.

"Teraz chciałbym zachęcić was wszystkich do modlitwy za zakonnice z greckoprawosławnego klasztoru św. Tekli Santa w Maalula, w Syrii, które dwa dni temu zostały uprowadzone siłą przez uzbrojonych mężczyzn" - zaapelował papież i dodał: "Módlmy się za te zakonnice i za te siostry, a także wszystkie osoby uprowadzone w wyniku trwającego konfliktu. Módlmy się nadal i działajmy wspólnie na rzecz pokoju. Powierzmy się Matce Bożej". Następnie papież wraz z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówili modlitwę "Zdrowaś Maryjo".

Pozdrawiając pielgrzymów włoskich papież Franciszek przypomniał, że wczoraj Kościół obchodził wspomnienie patrona misji, św. Franciszka Ksawerego. Podkreślił, że osoba tego świętego przypomina każdemu z nas o zaangażowaniu na rzecz głoszenia Ewangelii. Młodzież zachęcił do mężnego świadczenia o swej wierze, chorych, by ofiarowywali swoje cierpienia w intencji nawrócenia tych, którzy są daleko, zaś nowych małżonków, by głosili miłość Chrystusa, rozpoczynając od swej własnej rodziny.

Watykan: papieżowi przedstawiono jego podobiznę, która zawiśnie u św. Pawła za Murami

Na zakończenie dzisiejszej audiencji papieżowi Franciszkowi przedstawiono jego podobiznę w formie mozaiki, która w poniedziałek, 9 grudnia zostanie umieszczona w bazylice św. Pawła za Murami.

Jak wiadomo na ścianach naw papieskiej bazyliki św. Pawła za Murami znajdują się ułożone w długi pas, medaliony z wizerunkami kolejnych papieży, od św. Piotra aż do Benedykta XVI. Legenda głosi, że jeżeli na wszystkich wolnych miejscach będą medaliony z wizerunkami papieży, wtedy nastąpi koniec świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek modli się o uwolnienie mniszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.