Franciszek modli się za ofiary zamachu w Bagdadzie

Franciszek modli się za ofiary zamachu w Bagdadzie
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 miesiąc temu
KAI / pk

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wystosował w imieniu Ojca Świętego telegram do prezydenta Republiki Iraku Barhama Saliha. Ojciec Święty potępia w nim zamach, do którego doszło dziś w Bagdadzie i zapewnia o modlitwie w intencji jego ofiar i ich rodzin.

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek z głębokim smutkiem przyjął wiadomość o zamachach bombowych na placu Tayaran w Bagdadzie dziś rano. Wyrażając ubolewanie z powodu tego bezsensownego aktu okrucieństwa, modli się za zmarłe ofiary i ich rodziny, za rannych oraz za pracujący na miejscu personel służb ratowniczych. Ufając, że wszyscy będą kontynuować działania na rzecz przezwyciężenia przemocy w braterstwie, solidarności i pokoju, Papież Franciszek przyzywa dla tego narodu i jego mieszkańców błogosławieństwa Najwyższego" - brzmi treść telegramu przesłanego przez kard. Pietro Parolina do prezydenta Iraku Barhama Saliha.

Dziś rano na terenie targowiska miejskiego w Bagdadzie doszło do zamachu z udziałem dwóch zamachowców-samobójców, którzy zdetonowali ładunki umieszczone w kamizelkach. Wskutek wybuchu zginęło ok. 30 osób, a co najmniej 75 jest rannych.

Zaledwie wczoraj, 20 stycznia Stolica Apostolska potwierdziła planowaną wizytę apostolską papieża Franciszka w Iraku, która ma się odbyć w dn. 5-8 marca br. Na razie nie jest znany jej dokładny przebieg, ale wśród miejsc, które odwiedzi Ojciec Święty, wymieniany jest właśnie Bagdad, a także Irbil, Karakosz, Mosul i Ur.

Źródło: KAI / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek modli się za ofiary zamachu w Bagdadzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.