Franciszek modlił się o nawrócenie fundamentalistów

Franciszek modlił się o nawrócenie fundamentalistów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / CTV / youtube.com / kw

Po wczorajszych zamachach w Brukseli, papież modlił się za ofiary i prosił o wstawiennictwo Panny Maryi w nawróceniu serc "osób zaślepionych okrutnym fundamentalizmem".

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Ojciec Święty potępił wczorajsze zamachy terrorystyczne w Brukseli i zaapelował o modlitwę w intencji ofiar, rannych i wszystkich mieszkańców Belgii.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Z głębokim smutkiem przyjąłem bolesną wiadomość o zamachach terrorystycznych jakie miały miejsce wczoraj w Brukseli, które spowodowały wiele ofiar śmiertelnych i rannych.

Zapewniam o mojej modlitwie i bliskości wobec umiłowanych mieszkańców Belgii, wszystkich krewnych ofiar oraz wszystkich rannych.

I kieruję po raz kolejny apel do wszystkich ludzi dobrej woli, o zjednoczenie się w zgodnym potępieniu tych okrutnych, ohydnych czynów, powodujących jedynie śmierć, terror i przerażenie.

Wszystkich proszę o wytrwałą modlitwę i proszenie Pana w tym Wielkim Tygodniu, by umocnił serca uciśnione i nawrócił serca tych osób zaślepionych okrutnym fundamentalizmem. Za wstawiennictwem Panny Maryi módlmy się: Zdrowaś Maryjo...

Teraz w milczeniu pomódlmy się za zmarłych, zranionych, ich krewnych i wszystkich mieszkańców Belgii.

Przeczytaj pełną treść papieskiej katechezy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek modlił się o nawrócenie fundamentalistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.