Franciszek oburzony likwidacją slumsów

Franciszek oburzony likwidacją slumsów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 lat temu
KAI / kn

Papież rozpłakał się na wiadomość o likwidacji slumsów Villa Lugano w Buenos Aires. Napisał o tym osobiście w prywatnym e-mailu do Gustavo Very - założyciela organizacji charytatywnej La Alamenda, która wspierała mieszkańców tej dzielnicy nędzy.

Mieszkało w niej 700 rodzin, w tym wiele dzieci. W ubiegłym tygodniu władze argentyńskiej stolicy zdecydowały się na likwidację slumsów pod pretekstem walki z przestępczością.

Franciszek przytoczył ostatnie zdanie z listu Gustava Very: "Wydawało się, że to Strefa Gazy". "To zdanie - napisał papież - oddaje moje odczucia. Rozpłakałem się. Nie rozumiem, dlaczego. Moimi łzami chcę okazać czułość tym ludziom, tym matkom z dziećmi".

W dalszej części swego listu Ojciec Święty nawiązuje do swych słów o okrucieństwie, które wypowiedział podczas niedawnej konferencji prasowej w samolocie. "Wydaje się, że okrucieństwo zagnieździło się w naszych sercach.

Okrucieństwo, które przybiera różną postać: «co mnie to obchodzi», «niech się zabiorą do pracy», «ci ludzie nie integrują się ze społeczeństwem». Te słowa nie są żadnym usprawiedliwieniem, świadczą natomiast o wielkim okrucieństwie" - stwierdził papież, zapewniając o swej bliskości i bólu. "Modlę się i proszę, aby nie byli pozostawieni sami sobie" - dodał na zakończenie Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek oburzony likwidacją slumsów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.