Dom Franciszka na liście dziedzictwa kultury

Dom Franciszka na liście dziedzictwa kultury
(fot. YouTube)
6 lat temu
KAI / mh

Parlament miejski Buenos Aires postanowił, że dom, w którym urodził się papież Franciszek zostaje wpisany na listę dziedzictwa kultury stolicy Argentyny. Według argentyńskiej agencji informacyjnej Telam posłanka Carmen Polleno z konserwatywnej partii Propuesta Republicana podkreśliła, że położony w dzielnicy Flores dom, w którym obecny papież spędził dzieciństwo i młodość, ma ogromną wartość historyczną oraz kulturalną dla Buenos Aires i dla całej Argentyny.

Od chwili wyboru kard. Bergoglio na papieża 13 marca 2013 roku, decyzją parlamentu Buenos Aires, dom w którym się urodził, przy ulicy Membrillar 531, stanowi atrakcję turystyczną.

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 r. w dzielnicy Flores jako najstarsze spośród pięciorga dzieci małżeństwa Mario José Bergoglio - urzędnika na kolei - oraz Reginy Marii Bergoglio z domu Sivori. Mario José Bergoglio pochodził z włoskiego regionu Piemont, natomiast Regina Maria Bergoglio - z Genui. Jorge Mario został ochrzczony 25 grudnia 1936 r. w parafialnym kościele San Carlos de Almagro, który dziś również znajduje się w standardowym programie dla "pielgrzymujących śladami papieża Franciszka" w Argentynie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dom Franciszka na liście dziedzictwa kultury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.