Franciszek: powołaniem chrześcijan jest niesienie przebaczenia Boga

Franciszek: powołaniem chrześcijan jest niesienie przebaczenia Boga
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI

Naszym powołaniem jako chrześcijan nie jest potępianie świata, lecz niesienie jemu przebaczenia Boga – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

W swojej medytacji papież odniósł się szczególnie do słów zawartych w czytanym dzisiaj fragmencie Ewangelii )J 3, 14-21): „Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. Przypomniał, że przed Jezusem nie ma tajemnic, bowiem czyta On w sercach. Gdyby wykorzystał on wiedzę o naszych słabościach, aby nas potępić, nikt nie mógłby się zbawić. Tymczasem pragnie On wyzwolić nasz z grzechów i zbawić. Zatem my, chrześcijanie, jesteśmy wezwani, aby czynić to samo. „Jeśli Ojciec nie posłał Jezusa, aby potępił świat, to z pewnością w tym celu nie posłał nas!” – podkreślił Franciszek. „Wiedza i zrozumienie, jakie mamy o innych, nie jest po to, by ich osądzać, lecz by im pomagać” – wskazał Ojciec Święty.

DEON.PL POLECA
Papież zachęcił do zastanowienia się nad tym, czy pozwalamy, by Jezus mnie zbawił, czy widząc zło w świecie czy je pomnażamy naszymi komentarzami, czy też modlimy się, interesujemy się, próbując coś zrobić?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Franciszek: powołaniem chrześcijan jest niesienie przebaczenia Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.