Franciszek: pozdrawiam tych, którzy w całym Kościele dają nadzieję ubogim (dokumentacja)

Franciszek: pozdrawiam tych, którzy w całym Kościele dają nadzieję ubogim (dokumentacja)
KAI / pp

Z wdzięcznością myślę o tych, którzy w diecezjach i parafiach na całym świecie wspierali inicjatywy solidarnościowe, aby dać konkretną nadzieję najbardziej potrzebującym – powiedział Franciszek w rozważaniach po modlitwie Anioł Pański 17 listopada w Watykanie.

Nawiązał w ten sposób do obchodzonego dzisiaj po raz trzeci Światowego Dnia Ubogich, któremu w tym roku przyświeca hasło „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Papież wspomniał też o beatyfikacji ekwadorskiego jezuity-męczennika o. Emila Moscoso, która odbyła się w jego ojczyźnie – w Riobamba i zapowiedział swą zbliżającą się podróż do Azji.

Oto polski tekst wypowiedzi Ojca Świętego:

Drodzy bracia i siostry,

Wczoraj w Riobamba w Ekwadorze ogłoszono błogosławionym księdza Emila Moscoso, kapłana-męczennika Towarzystwa Jezusowego, zabitego w 1897 r. w atmosferze prześladowania Kościoła katolickiego. Niech jego przykład pokornego zakonnika, apostoła modlitwy i wychowawcy młodzieży, wspiera naszą drogę wiary i świadectwa chrześcijańskiego. Uczcijmy oklaskami nowego błogosławionego!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, którego tematem przewodnim są słowa psalmu „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Kieruję swoją wdzięczną myśl do tych, którzy w diecezjach i parafiach na całym świecie wspierali inicjatywy solidarnościowe, aby dać konkretną nadzieję najbardziej potrzebującym. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom, którzy posługiwali w tych dniach w centrum medycznym tutaj, na Placu św. Piotra.

Dziękuję za liczne inicjatywy na rzecz ludzi cierpiących, potrzebujących a to powinno zwracać uwagę, której nigdy nie powinno zabraknąć wobec naszych braci i sióstr. Widziałem niedawno, kilka minut temu, kilka statystyk nt. ubóstwa – budzą one cierpienie. Obojętność społeczeństwa wobec biednych... Pomódlmy się [chwila ciszy].

Pozdrawiam wszystkich was, pielgrzymów z Włoch i różnych krajów. Pozdrawiam zwłaszcza Wspólnotę Ekwadorską z Rzymu, która czci Pannę z Quinche – Matkę Bożą z Quinche; wiernych z New Jersey i Toledo w Hiszpanii; córki Maryi Wspomożycielki, pochodzące z różnych krajów oraz Włoskie Stowarzyszenie Osób Towarzyszących Sanktuariom Maryjnym w Świecie. Pozdrawiam grupy z Porto d’Ascoli i Angri, uczestników pielgrzymki szkół braci szkolnych z Turynu i Vercelli z okazji zakończenia obchodów trzechestnej rocznicy śmierci św. Jana Chrziciela de la Salle.

We wtorek udam się do Tajlandii i Japonii: proszę was o modlitwę za tę podróż apostolską. I życzę wszystkim dobrej niedzieli oraz proszę, abyście nie zapominali modlić się za mnie. Smacznego i do widzenia!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Franciszek: pozdrawiam tych, którzy w całym Kościele dają nadzieję ubogim (dokumentacja)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.