Franciszek rozmawiał z biskupami o Kościele w Chile

Franciszek rozmawiał z biskupami o Kościele w Chile
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie ml

Dzisiejsze przedpołudnie Papież poświęcił biskupom z Chile, którzy przebywają w Rzymie z wizytą ad limina. Franciszek spędził z nimi trzy godziny, rozmawiając o problemach tamtejszego Kościoła.

Szczególny nacisk położył na duszpasterstwo rodzin i ochronę młodych pokoleń. O przebiegu spotkania z Franciszkiem opowiada kard. Ricardo Ezzati Andrello, arcybiskup stołecznego Santiago de Chile.
"Rozmawialiśmy o konkretnych problemach społeczeństwa, które jest zsekularyzowane. Zastanawialiśmy się, jak je ewangelizować w sytuacji, gdy rządzący to ludzie niewierzący, ale otwarci na przesłanie Kościoła. Mówiliśmy o radościach i cierpieniach. Naszą radością jest na przykład silna pobożność ludowa, nabożeństwo do Matki Bożej i do świętych. Jest to wręcz niewiarygodne. Kult Matki Bożej Szkaplerznej jest wszechobecny, od pustyni na północy aż po regiony arktyczne na dalekim południu. Kiedy rozmawialiśmy o duszpasterstwie ludzi młodych, Papież zwrócił uwagę na potrzebę ich słuchania. Trzeba iść z nimi - mówił - słuchać ich, a zarazem głosić nowość Jezusa Chrystusa" - powiedział kard. Ezzati.
"Jeśli zło jest zaraźliwe, to i dobro jest takie. Dajmy się więc zarazić dobrem i roznośmy je dalej!" - te słowa zapisane przez Franciszka na Twitterze to jedyny dziś zewnętrzny wyraz papieskiej działalności. Rano nie było publicznej Eucharystii w Domu św. Marty. Franciszek odpoczywał po intensywnej wizycie w podrzymskiej parafii.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek rozmawiał z biskupami o Kościele w Chile
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.