Franciszek: tak spełnia się marzenie Boga dla całej rodziny ludzkiej

Franciszek: tak spełnia się marzenie Boga dla całej rodziny ludzkiej
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
KAI / ms

Rozpoczynająca się w najbliższą sobotę dwudniowa wizyta Ojca Świętego w Irlandii ma służyć umocnieniu rodzin katolickich w ich powołaniu a także wzrostowi jedności i pojednania w obrębie irlandzkiego Kościoła - stwierdził papież w przesłaniu wideo skierowanym z tej okazji.

 

W Dublinie rozpoczyna się Światowe Spotkanie Rodzin, na które przybędzie papież >>

Oto tekst przesłania Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele,

Przygotowując się, by za kilka dni odwiedzić Irlandię z okazji Światowego Spotkania Rodzin, przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Irlandczykom: "I’m excited to think I’ll come back to Ireland!". [Cieszę się, na myśl powrotu do Irlandii].

Jak wiecie, Światowe Spotkanie jest świętem piękna Bożego planu dla rodziny. Jest to także okazja dla rodzin przybyłych z całego świata do spotkania i wspierania się nawzajem w przeżywaniu swojego szczególnego powołania. Dzisiejsze rodziny stają przed wieloma wyzwaniami, starając się realizować wierną miłość, by wychowywać dzieci w zdrowych wartościach i być w szerszym społeczeństwie zaczynem dobroci, miłości i wzajemnej troski. Znacie to wszystko.

Mam nadzieję, że ta okazja będzie źródłem odnowionej otuchy dla rodzin na całym świecie, a zwłaszcza dla tych rodzin, które będą obecne w Dublinie. Niech nam przypomni o istotnym miejscu rodziny w życiu społeczeństwa i budowaniu lepszej przyszłości dla młodych. Ludzie młodzi są przyszłością! Bardzo ważne jest przygotowanie młodych na przyszłość, przygotowanie ich dzisiaj, w chwili obecnej, ale z korzeniami przeszłości: młodzi i dziadkowie. To bardzo ważne.

Chociaż szczególnym motywem mojej wizyty w Irlandii jest Światowe Spotkanie Rodzin, chciałbym, aby objęła ona wszystkich członków irlandzkiej rodziny. Modlę się zwłaszcza, aby przyczyniła się ona do wzrostu jedności i pojednania między wszystkimi wiernymi Chrystusa, jako znaku tego trwałego pokoju, który jest marzeniem Boga dla całej rodziny ludzkiej.

Wiem, że wiele osób aktywnie uczestniczy w przygotowaniu mojej wizyty. Wszystkim serdecznie dziękuję. Proszę każdego z was o modlitwę, aby to spotkanie było chwilą radości i pogody ducha, pieszczotą czułej miłości Jezusa dla wszystkich rodzin i, doprawdy każdego dziecka Bożego. Zapewniam was o mojej bliskości, mojej modlitwie i zachęcam was do modlitwy za mnie. Potrzebuję jej. Z głębi serca udzielam wam mojego błogosławieństwa.

God bless you all. The Father, the Son and the Holy Spirit. [Niech Bóg was wszystkich błogosławi. Ojciec, Syn i Duch Święty].

Nie będzie to pierwsza wizyta Franciszka w tym kraju, stąd wyrażona na początku przemówienia radość z ponownej wizyty. Papież podróżował do Irlandii niespełna 40 lat temu i spędził tam trzy miesiące.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller
20,94 zł
29,90 zł

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Franciszek: tak spełnia się marzenie Boga dla całej rodziny ludzkiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.