Franciszek: "taka sytuacja jest nie do zniesienia i niebezpieczna!"

Franciszek: "taka sytuacja jest nie do zniesienia i niebezpieczna!"
Fot.: VATICAN MEDIA HANDOUT/PAP/EPA.
PAP/tkb

Papież Franciszek w nagraniu prezentującym intencje modlitw na maj zaapelował o uregulowanie kwestii rynków finansowych na świecie tak, aby służyły ludziom. Wyznał też, że spekulacje finansowe, które dzieją się na świecie są niebezpieczne i nie do przyjęcia.

"Podczas gdy realna gospodarka - ta, która tworzy pracę - jest w kryzysie, a tyle ludzi jest bezrobotnych, rynki finansowe nie były nigdy wcześniej tak przerośnięte, jak są teraz. Jakże daleko świat wielkich finansów jest od życia większości osób. Finanse, jeśli nie są uregulowane, stają się czystą spekulacją podsycaną przez politykę monetarną" - powiedział Franciszek, zaznaczył również, że taka sytuacja jest "nie do zniesienia i niebezpieczna".

"Aby nie dopuścić do tego, by ubodzy znów ponosili konsekwencje tego, należy w sposób surowy uregulować przepisami spekulację finansową; spekulację - chcę podkreślić to sformułowanie". Następnie powiedział: "Niech finanse będą narzędziem służby, by służyły osobom i troszczyły się o wspólny dom" - przekazuje PAP.

"Mamy jeszcze czas na to, by wprowadzić proces globalnych zmian i wcielić w życie gospodarkę inną, bardziej sprawiedliwą, włączającą, zrównoważoną, która nie zostawi z tyłu nikogo. Zróbmy to. I módlmy się o to, by odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami na rzecz uregulowania rynków finansowych i ochrony zagrożonych obywateli" - zaapelował Franciszek.

DEON.PL POLECA


Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: "taka sytuacja jest nie do zniesienia i niebezpieczna!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.