Franciszek ukoronował Matkę Bożą z La Salette

Franciszek ukoronował Matkę Bożą z La Salette
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Franciszek ukoronował figurę Matki Bożej z La Salette, która w Jubileuszu Miłosierdzia przybyła do Watykanu. W tym roku przypada 170 lat od tego jedynego objawienia maryjnego w tej miejscowości leżącej w Alpach francuskich.

- Jest to Rok Jubileuszowy, dlatego bardzo się cieszymy z tego okresu, bo uznajemy to za czas łaski, również w związku z tym, że Ojciec Święty ogłosił go jako Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a Bazylika Matki Bożej w La Salette jest również kościołem, który ma Drzwi Święte, Bramę Miłosierdzia - powiedział w Radiu Watykańskim pracujący w tamtejszym sanktuarium maryjnym ks. Krzysztof Żygadło, saletyn. Podkreślił, że jednym z ważnych elementów tego świętowania była koronacja figury Matki Bożej z La Salette.
"Maryja, mimo że mówi w swoim orędziu o rzeczach dość trudnych: o ciężkim ramieniu Jej Syna, które jest obciążone naszymi grzechami, nieświętowaniem dnia Pańskiego, brakiem postu, modlitwy, a jednocześnie obwinianiem Boga za wszystko zło, jakie spotyka człowieka w życiu, to jednak przychodzi z orędziem nadziei. 
Pierwsze zdanie Jej przesłania brzmi bowiem: «Zbliżcie się moje dzieci, nie bójcie się», a potem mowa jest o pięknej obietnicy wielkiego błogosławieństwa dla nas wszystkich jako owocu naszego osobistego nawrócenia" - oświadczył polski zakonnik.
Główne obchody rocznicowe odbędą się w La Salette 19 września, dokładnie w 170. rocznicę objawienia Maryi. Ujrzało ją dwoje pastuszków: 15-letnia Melania Calvat i 11-letni Maksymin Girard.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek ukoronował Matkę Bożą z La Salette
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.