Franciszek w samolocie powiedział piękne słowo o Polakach!

Franciszek w samolocie powiedział piękne słowo o Polakach!
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
PAP / pch

Na pokładzie samolotu lecącego w środę z Rzymu do Panamy papież Franciszek otrzymał akwarelę przedstawiającą żaglowiec Dar Młodzieży, który przypłynął już do tego kraju na Światowe Dni Młodzieży.

Gdy podczas lotu papież przyszedł przywitać się z wysłannikami mediów z całego świata, fotograf Grzegorz Gałązka (którego zdjęcia można na co dzień obserwować na deon.pl w serwisie papieskim) wręczył mu dużą akwarelę namalowaną przez artystę Andrzeja Filipowicza z Grodna. Przedstawia ona Dar Młodzieży z logo Światowych Dni Młodzieży i polskimi barwami narodowymi. Artysta namalował też postać papieża na pokładzie.
Franciszek przyglądał się pracy, a następnie powiedział wyraźnie zadowolony: "Polacy są zdolni".
Akwarela została podarowana papieżowi, by wiedział, że młodzi Polacy czekają na niego w Panamie i że niektórzy z nich przypłynęli tam żaglowcem.
W czerwcu w czasie audiencji generalnej w Watykanie uczestnicy Rejsu Niepodległości, w jaki wypłynął Dar Młodzieży, zaprosili papieża na pokład w czasie wizyty w Panamie. Punktu tego nie ma w programie papieskiej wizyty, ale - jak dowiaduje się PAP - strona polska nie traci nadziei.
W czasie krótkich nieformalnych rozmów z dziennikarzami Franciszek zapytany o to, czy pojedzie do Iraku, odparł: "Ja chciałbym pojechać". Następnie dodał, że odradzono mu tę podróż z powodu braku bezpieczeństwa w kraju.
Papież zapowiedział natomiast, że w listopadzie uda się do Japonii.
Na początku spotkania na pokładzie samolotu papież podziękował dziennikarzom za ich pracę. Wspomniał niedawno zmarłego korespondenta agencji TASS, akredytowanego w Watykanie Aleksieja Bukałowa i wyznał, że bardzo go cenił.
Papież odmówił modlitwę za rosyjskiego dziennikarza.
Franciszek przyleci do Panamy około godziny 22.30 czasu polskiego.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Franciszek w samolocie powiedział piękne słowo o Polakach!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.