Franciszek wzywa do modlitwy za naród ukraiński

Franciszek wzywa do modlitwy za naród ukraiński
fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI

Na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański Franciszek nawiązał do 40-lecia istnienia Wspólnoty Cenacolo oraz podziękował parafiom, że w tym wakacyjnym czasie angażują się w organizowanie wypoczynku dla dzieci. Przypomniał, że półkolonie odbywają się nawet w Watykanie. Ojciec Święty zachęcił też do modlitwy za cierpiącą Ukrainę.

„Pragnę przypomnieć, że osiemdziesiąt lat temu, 19 lipca 1943 r., niektóre dzielnice Rzymu, zwłaszcza San Lorenzo, zostały zbombardowane, a papież, czcigodny Pius XII, udał się do przerażonych ludzi. Niestety także dzisiaj te tragedie się powtarzają. Jak to jest możliwe? Czy straciliśmy pamięć? Niech Pan zmiłuje się nad nami i wybawi rodzinę ludzką od plagi wojny, szczególnie modlimy się za drogi naród ukraiński, który tak bardzo cierpi“ - powiedział Franciszek.

DEON.PL POLECA
80 lat temu, 19 lipca 1943 roku, alianckie jednostki zbombardowały stolicę faszystowskich Włoch. Rzymska dzielnica San Lorenzo została całkowicie zniszczona, tysiące ludzi zostało rannych, a wielu zginęło.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek wzywa do modlitwy za naród ukraiński
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.