Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: 2ryby KAI/ ed

Do odmawiania Różańca w intencji pokoju na całym świecie wezwał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli, którą odmówił 14 maja z wiernymi na Placu św. Piotra w Watykanie.

Nawiązał w nich do swej zakończonej wczoraj krótkiej podróży do Fatimy i przypomniał główne treści orędzia, z jakim Maryja zwróciła się w 1917 do trójki pastuszków w tej portugalskiej wiosce. Po odmówieniu modlitwy papież udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego a następnie pozdrowił pielgrzymów z całego świata.

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"W Fatimie zanurzyłem się w modlitwę świętego wiernego ludu, modlitwę, która wypływa tam od stu lat, jak rzeka, aby błagać o macierzyńską opiekę Maryi nad całym światem" - powiedział Ojciec Święty. Podziękował Panu za możność udania się do "Matki Dziewicy jako pielgrzym nadziei i pokoju" oraz tym wszystkim, którzy współpracowali przy wydarzeniu.

Tu przeczytacie całość przemówienia Franciszka >>

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież wspomniał o towarzyszącej tej podróży atmosferze skupienia i kontemplacji, dodając, że w centrum tego wszystkiego był i jest Zmartwychwstały Pan, obecny pośród swego ludu w Słowie i w Eucharystii, jak również wśród wielu chorych. Przypomniał też, że Pani Fatimska wybrała niewinne serca i prostotę maluczkich: Franciszka, Hiacynty i Łucji jako powierników swojego orędzia.

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Poznaj treść trzech Tajemnic Fatimskich >>

Dzieci zostały uznane za wiarygodnych świadków objawień, stając się wzorami życia chrześcijańskiego, a kanonizując Franciszka i Hiacyntę papież chciał "zaproponować całemu Kościołowi ich wzór przylgnięcia do Chrystusa i ewangelicznego świadectwa".

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W tym kontekście wezwał do usilnej modlitwy i umartwień w intencji nawrócenia i zakończenia licznych wojen oraz bezsensownych konfliktów, wielkich i rodzinnych, które zniekształcają oblicze ludzkości.

Franciszek wzywa do odmawiania różańca o pokój - zdjęcie w treści artykułu nr 4

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Więcej zdjęć z Fatimy znajdziecie na blogu pana Grzegorza Gałązki >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.