Franciszek zaskoczył chorą dziewczynę swoją prośbą

Franciszek zaskoczył chorą dziewczynę swoją prośbą
(fot. youtube.com)
ABC News / kw

Podczas wirtualnego spotkania z papieżem 17-letnia Valery, która cierpi na rzadką chorobę skóry, powiedziała że to muzyka pozwoliła jej przetrwać. Wtedy Franciszek zwrócił się do niej z prośbą, która zaskoczyła wszystkich.

Kilka dni przed historyczną wizytą papieża Franciszka w Stanach Zjednoczonych, dziennikarz jednej z najważniejszych stacji telewizyjnych w USA został wysłany do Watykanu.

Wizyta dziennikarza miała na celu koordynację nietypowego spotkania papieża z wiernymi. Wirtualne spotkanie z mieszkańcami miast (Chicago, Los Angeles i McAllen w stanie Texas), których Franciszek nie będzie w stanie odwiedzić, odbyło się na ekranach telebimów.

Wśród uczestników spotkania w Chicago znalazła się 17-letnia Valery, która cierpi na rzadką chorobę skóry. Miała ona możliwość przekazania ojcu świętemu kilku zdań. Wzruszona Valery powiedziała papieżowi, że to muzyka pozwoliła jej przetrwać.

Franciszek, dotychczas odpowiadający w języku hiszpańskim, zwrócił się do dziewczyny po angielsku: "Valery, chciałbym usłyszeć jak śpiewasz. Czy mogę prosić, byś dla mnie zaśpiewała?"

Gdy Valery się wahała, papież dodał jej otuchy: "bądź odważna!". Zobacz jak zareagowała:

Papież podczas spotkania rozmawiał z wieloma osobami: samotnymi matkami, studentami, a nawet z zakonnicą. Nie omijał trudnych tematów, np. nielegalnej imigracji czy aborcji.

Na koniec obiecał modlitwę za Amerykanów i prosił ich o modlitwę za niego samego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek zaskoczył chorą dziewczynę swoją prośbą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.