Franciszek: Zawsze proście o dar rady!

Franciszek: Zawsze proście o dar rady!
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / CTV / slo

O znaczeniu daru rady, pozwalającego nam dokonywać wyborów w jedności z Bogiem mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, że koniecznym warunkiem, aby go otrzymać jest otwarcie się na to czego pragnie Bóg i co się Jemu podoba. Ma on też wymiar wspólnotowy, gdyż Pan przemawia także przez naszych braci i siostry. W audiencji na placu św. Piotra wzięło udział około 50 tys. wiernych.

Papież wyjaśnił, że poprzez dar rady sam Bóg przez swego Ducha oświeca nasze serce, abyśmy pojęli właściwy sposób mówienia i zachowania oraz drogę, którą należy pójść. Ukierunkowuje nasze myśli, uczucia i nasze intencje według serca Bożego.

Przeczytaj całą katechezę

- Równocześnie prowadzi nas coraz bardziej, byśmy kierowali wewnętrzne spojrzenie ku Jezusowi, jako wzorowi naszego sposobu działania i odnoszenia się do Boga Ojca i naszych braci. Duch Święty poprzez dar rady czyni nasze sumienie zdolnym do dokonania konkretnego wyboru w komunii z Bogiem, zgodnie z logiką Jezusa i Jego Ewangelii - stwierdził Franciszek.

DEON.PL POLECA

Dodał, że dar ten pomaga nam również wzrastać w cnocie roztropności, która wie, że "nasze dobro jest w tym, czego pragnie dla nas Ojciec i co nas upodabnia do Jego Syna, Jezusa. To tę wewnętrzną świadomość budzi w nas Duch Święty poprzez dar rady" - podkreślił Ojciec Święty.

Franciszek wskazał, że wzrostowi w darze rady sprzyja zażyłość z Bogiem, modlitwa, byśmy odkładali na bok naszą logikę osobistą a uczyli się pytania Boga o to, czego pragnie. Podkreślił, że dar rady ma charakter wspólnotowy, gdyż Bóg przemawia do nas także przez naszych braci i siostry, pomagającym nam rozpoznać Jego wolę.

Do włączenia się w duchowe przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w Krakowie zachęcił papież Polaków biorących udział w dzisiejszej audiencji ogólnej.

- Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Ubiegłej niedzieli, odwiedzając polską wspólnotę przy kościele św. Stanisława w Rzymie, powiedziałem, że wyruszyliśmy w drogę na spotkanie w Polsce z okazji Światowego Dnia Młodzieży, które - jak Bóg da - odbędą się w 2016 roku. Idźmy razem, zjednoczeni w miłości i w modlitwie, podejmując zaproszenie św. Jana Pawła II, byśmy byli zawsze młodzi w Duchu Świętym. Niech Bóg wam błogosławi! - powiedział papież zwracając się do Polaków.

 

Więcej»

 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: Zawsze proście o dar rady!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.