Greccy biskupi do Franciszka: jesteśmy z Tobą w obliczu przeciwności, to Ciebie wybrał Duch Święty

Greccy biskupi do Franciszka: jesteśmy z Tobą w obliczu przeciwności, to Ciebie wybrał Duch Święty
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Katoliccy biskupi Grecji wysłali do papieża Franciszka list, w którym zapewniają go o swej solidarności z nim i jego nauczaniem w obliczu przeciwności, jakie napotyka w pełnieniu posługi Piotrowej, "niekiedy także ze strony tych, którzy powinni być jego współpracownikami".

Piszą o smutku, jaki wywołują "sprzeciwy wobec jego słów pasterza Kościoła powszechnego, ale także sprzeciwy wobec jego linii duszpasterskiej, która powinna stać się linią duszpasterską całego Kościoła, gdyż jest linią przepojoną duchem Ewangelii".

Greccy biskupi współodczuwają ból, jaki to papieżowi sprawia oraz modlą się o siły i Boże wsparcie dla niego. Deklarują, że przyjmują nauczanie Franciszka wyrażone zarówno słowami, jak i konkretnymi czynami, gdyż to jego "Duch Święty, za pośrednictwem konklawe, dał swemu ludowi" jako "widzialny fundament jedności w wierze i komunii w miłości".

Przyjmują szczególnie papieskie nauczanie o małżeństwie i rodzinie, wyrażone "w sposób autorytatywny w posynodalnej adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia". Podkreślają że jest ono "w pełni zgodne z nauczaniem Apostołów i świętych Ojców Wschodnich, podzielanym w tej dziedzinie także przez wschodnie Kościoły prawosławne".

Dodają, że nie tylko biskupi, ale także księża, zakonnicy, zakonnice i wierni świeccy kochają papieża i z szacunkiem przyjmują jego słowa. Podziwia go również "lud prawosławny", który jest zdumiony jego działaniami na rzecz ubogich, najsłabszych i natychmiastowym kontaktem, jaki nawiązuje on z wiernymi.

DEON.PL POLECA

- Ojcze Święty, dziękujemy Ci za wszystko, co dajesz całemu Kościołowi - napisali greccy biskupi.

Ich list, datowany 11 lipca, został opublikowany 8 sierpnia przez włoski portal settimananews.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Greccy biskupi do Franciszka: jesteśmy z Tobą w obliczu przeciwności, to Ciebie wybrał Duch Święty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.