Hawana: Ojciec Święty odwiedził Fidela Castro

Hawana: Ojciec Święty odwiedził Fidela Castro
(fot. wikipedia.org)
KAI / mc

Franciszek po odprawieniu na Placu Rewolucji w Hawanie Mszy św. odwiedził w jego domu przywódcę rewolucji kubańskiej (El Máximo Lider), Fidela Castro - poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Rozmowa miała charakter nieformalny, trwała około pół godziny i odbyła się bez obecności kamer telewizyjnych. Obecna była małżonka, dzieci oraz wnuki. Ojciec Święty przekazał Castro w darze kilka książek. Z kolei historyczny kubański przywódca swoją książkę "Fidel i religia". Spotkanie miało charakter prosty i rodzinny - stwierdził ks. Lombardi.
Z 89-letni dziś Fidelem Castro w marcu 2012 roku spotkał się Benedyktem XVI Tamta rozmowa określona jako prywatna, odbyła się w nuncjaturze apostolskiej w Hawanie i trwała również pół godziny.
Dwukrotnie spotkał się też i rozmawiał z Janem Pawłem II. Po raz pierwszy odbyli długą rozmowę w Watykanie w 1996 r. i następnie podczas historycznej podróży papieża na Kubę - w styczniu 1998 r.
Fidel Castro ze względu na zły stan zdrowia w 2006 roku zrezygnował z przywództwa w kraju. Jego rezydencja zamieniona jest na klinikę - twierdzą dziennikarze.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hawana: Ojciec Święty odwiedził Fidela Castro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.