Jak będzie wyglądać Boże Ciało w Watykanie? Wiemy, co będzie robić Franciszek

Jak będzie wyglądać Boże Ciało w Watykanie? Wiemy, co będzie robić Franciszek
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pp

W najbliższą niedzielę, 14 czerwca, papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy Świętej w Uroczystość Bożego Ciała przy ołtarzu Katedry w Bazylice Watykańskiej – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. We Włoszech, w przeciwieństwie do wielu krajów Boże Ciało obchodzone jest w niedzielę po tej uroczystości, natomiast w Watykanie Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy.

Jak dodaje watykańskie Biuro Prasowe w celebracji będzie uczestniczyło około 50 wiernych. Rozpocznie się ona o 9.45 i zakończy się wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwem eucharystycznym.

Podobnie jak podczas Mszy św. sprawowanych w Domu Świętej Marty, i transmitowanych na żywo od 9 marca do 17 maja, w okresie, kiedy we Włoszech i innych krajach z powodu pandemii koronawirusa nie było możliwe celebrowanie Eucharystii z udziałem wiernych. Niedzielna Msza św. będzie celebrowana przez media watykańskie.

W związku ze stanem sanitarnym we Włoszech, nie przewidziano natomiast procesji na zewnątrz bazyliki watykańskiej. Do 2017 roku odbywała się ona w Boże Ciało z bazyliki św. Jana na Lateranie do bazylki Santa Maria Maggiore, natomiast w roku 2018 i 2019 Ojciec Święty przewodniczył procesji w parafiach Wiecznego Miasta.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Jak będzie wyglądać Boże Ciało w Watykanie? Wiemy, co będzie robić Franciszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.