"Jesteśmy szczęśliwi, bo Piotr jest z nami"

"Jesteśmy szczęśliwi, bo Piotr jest z nami"
(fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI)
KAI / pz

Przed końcowym błogosławieństwem serdeczne podziękowanie w imieniu obecnych na Mszy św. Polaków złożył papieżowi Franciszkowi rektor kościoła ks. prałat Paweł Ptasznik.

Wyraził mu wdzięczność za przyjęcie zaproszenia i przewodniczenie Mszy dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II. Na pamiątkę dzisiejszej liturgii wręczył papieżowi obraz Jezusa Miłosiernego.

"Czujemy się zaszczyceni obecnością Waszej Świątobliwości w tej świątyni, która była świadkiem tak wielu wydarzeń historycznych, wśród nich licznych odwiedzin Karola Wojtyły a później Jana Pawła II. On nas uczył kochać i dochowywać wiernymi każdemu Następcy św. Piotra" - powiedział ksiądz rektor. Zapewnił papieża, że Polacy są wierni temu nauczaniu i idą za nim, "towarzysząc Ci naszą stałą modlitwą".

"Jesteśmy szczęśliwi, bo Piotr jest z nami a my jesteśmy z Piotrem, my, żywe kamienie Kościoła zakorzenionego na Chrystusie zmartwychwstałym" - dodał ks. Ptasznik.

Podziękował również kard. Agostino Valliniemu - wikariuszowi papieskiemu dla diecezji rzymskiej, wyrażając mu wdzięczność za dzisiejszą obecność oraz za troskę i opiekę nad Polakami przebywającymi w Rzymie nie tylko przy tej uroczystej okazji, ale także "w naszej codzienności".

"Ojcze Święty, św. Jan Paweł II był szczególnym apostołem miłosierdzia Bożego. Wymowna jest zbieżność dnia jego śmierci i kanonizacji z uroczystością Miłosierdzia Bożego. Jesteśmy przekonani, że również waszemu sercu jest bardzo droga tajemnica tego miłosierdzia i dlatego na pamiątkę dzisiejszego spotkania chcemy podarować Ci ten wizerunek Jezusa Miłosiernego. Niech jego miłość, pełna współczucia, łączy nas zawsze" - powiedział na zakończenie rektor kościoła, wręczając Franciszkowi obraz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Jesteśmy szczęśliwi, bo Piotr jest z nami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.