Już za tydzień papież odprawi wyjątkową, rocznicową mszę w intencji imigrantów

Już za tydzień papież odprawi wyjątkową, rocznicową mszę w intencji imigrantów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

W poniedziałek 8 lipca z okazji szóstej rocznicy swej wizyty na Lampedusie Ojciec Święty odprawi Mszę św. za imigrantów w bazylice watykańskiej - poinformował tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti.

W komunikacie rzecznika Watykanu czytamy, że Eucharystia będzie sprawowana o godz. 11.00, przy ołtarzu katedry, a weźmie w niej udział około 250 osób, w tym imigranci, uchodźcy i osoby ratujące ich życie. Wszyscy oni zostali zaproszeni przez sekcję ds. uchodźców i migrantów Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2019: Chodzi nie tylko o migrantów >>

Msza św. będzie transmitowana na żywo przez Vatican Media, ale nie jest przewidziana obecność prasy w bazylice. "Ojciec Święty chce, aby wydarzenie to odbywało się w atmosferze skupienia, pamiętając o osobach, które straciły życie, gdy chciały uciec od wojny i ubóstwa oraz wspierając tych, którzy każdego dnia starają się pomagać, towarzyszyć i ugościć migrantów i uchodźców" - czytamy w watykańskim komunikacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Już za tydzień papież odprawi wyjątkową, rocznicową mszę w intencji imigrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.