Kard. Gracias: Kościół w Azji w pełni popiera Papieża Franciszka

Kard. Gracias: Kościół w Azji w pełni popiera Papieża Franciszka
(fot. youtube.com/Rome Reports)
3 lata temu
KAI / sz

O pełnym poparciu Kościoła w Azji dla Ojca Świętego zapewnił przewodniczący Federacji Konferencji Biskupów Azji a zarazem arcybiskup Mumbaju w Indiach, kard. Oswald Gracias.

 

Indyjski purpurat nie kryje zaskoczenia formą wypowiedzi, do której uciekł się abp Carlo Maria Viganò, którego zna osobiście i bardzo ceni.

"Jestem bardzo rozczarowany. To nie jest droga, to nie jest właściwe podejście do tak delikatnych kwestii i nie pomaga w ich rozwiązaniu" - stwierdza kard. Gracias.

Zauważa, że w "Świadectwach" jest sporo luk i nieścisłości, a użyte w nich słownictwo jest przebiegłe i niejednoznaczne. "Świadectwa są skoordynowanym wysiłkiem zmierzającym do zafałszowania rzeczywistości" - podkreśla przewodniczący Federacji Konferencji Biskupów Azji. Podsumowując, stwierdza:

"Mam nadzieję, że Jego Ekscelencja zrozumie, jakie szkody wyrządził Kościołowi. Jestem pewien, że Ojciec Święty wyciągnął wnioski na temat tego dossier i jesteśmy wdzięczni, że Wikariusz Chrystusa zdecydował się nie odpowiadać na znajdujące się tam zarzuty" - stwierdził kard. Oswald Gracias.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Kard. Gracias: Kościół w Azji w pełni popiera Papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.