Kard. Konrad Krajewski: Watykan jest daleko, ale i bardzo blisko

Kard. Konrad Krajewski: Watykan jest daleko, ale i bardzo blisko
Kard. Konrad Krajewski na Ukrainie - fot. Twitter.com/Radio Watykańskie
KAI / pzk

Przebywający obecnie na Ukrainie kard. Konrad Krajewski, odwiedził kuchnię charytatywną w Chersoniu, którą pod koniec kwietnia otworzyło Dominikańskie Centrum Świętego Marcina w Fastowie. Tym razem prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia i papieski wysłannik, w towarzystwie biskupa pomocniczego diecezji charkowsko-zaporoskiej Jana Sobiły, przywiózł pomoc osobom poszkodowanym w wyniku rosyjskiego ataku terrorystycznego na elektrownię wodną w Kachowce.

O. Mychajło Romaniw OP, dyrektor Centrum św. Marcina, skomentował dla ukraińskiego portalu katolickiego CREDO wizytę kard. Krajewskiego, szóstą od początku wojny na Ukrainie. „Wraz z naszymi wolontariuszami podwoiliśmy wysiłki, organizując dodatkową kuchnię, ponieważ po tragedii w elektrowni wodnej w Kachowce ludzie mieszkający na zalanych terenach, w rejonie Korabelny i na wsiach, potrzebowali ciepłych posiłków, więc postanowiliśmy zwiększyć ich liczbę. Na przykład tylko dzisiaj nasza kuchnia wydała około tysiąca posiłków; przygotowujemy jedzenie dla mieszkańców rejonu Suworowski, w którym się znajduje, i dostarczamy posiłki do domów innych potrzebujących. Ale bardzo ważną częścią naszej misji było dostarczanie posiłków dla ludzi usuwających skutki tragedii – ludzi z całej Ukrainy” – powiedział zakonnik.

DEON.PL POLECADominikanie opiekują się także ludźmi zamieszkałymi w Ostrowie, byli tam ludzie z Buczy, Irpienia, Kropiwnickiego, Winnicy, Tarnopola. „Dzisiaj, na przykład, nasze jedzenie zostało dostarczone przez chłopaków z Zakarpacia, co oznacza, że dołączyli do nas ludzie z absolutnie wszystkich miast Ukrainy i jest to imponujące i wzrusza aż do łez. Tak się złożyło, że wysłałem zdjęcia do kard. Krajewskiego, pokazując mu, że nasza kuchnia działa, ponieważ Ojciec Święty zapewnił wsparcie finansowe na pół roku. Kardynał odpowiedział, że wkrótce będzie w Chersoniu, a kiedy tu przybył, osobiście odwiedził naszą kuchnię i rozmawiał z personelem. To była wielka radość dla nas wszystkich, dająca nam poczucie jedności, ponieważ, jak powiedział sam kardynał, jego obecność tutaj oznacza obecność papieża, jego pomoc i wsparcie” – opowiedział o. Romaniw.

Kard. Krajewski podczas spotkania z pracownikami kuchni charytatywnej powiedział „Odległość z Watykanu do was to 3 123 kilometry. Przywieźliśmy leki i żywność od Ojca Świętego. W ten sposób papież chce powiedzieć: `Watykan jest daleko, ale i bardzo blisko`. Papież wam błogosławi i modli się za was”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Miłosierdzie Boże – źródło światła w ciemności

Moc miłosierdzia uzdalnia nas do wyjścia z zamkniętego koła, w którym krążymy wokół siebie samych, otwiera nam oczy na innych i na liczne zadania, które stoją przed nami...

Skomentuj artykuł

Kard. Konrad Krajewski: Watykan jest daleko, ale i bardzo blisko
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.