Kardynał krytycznie o mediach komentujących pielgrzymkę papieża do Chile i Peru

Kardynał krytycznie o mediach komentujących pielgrzymkę papieża do Chile i Peru
(fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO / POOL)
KAI/ mp

Kard. Oscar Ojea negatywnie wyraził się o pracy argentyńskich mediów w kontekście relacjonowania pobytu papieża w Chile.

Zdaniem biskupa diecezji San Isidro nacisk został położony na nieistotne szczegóły, które przesłaniają całościową treść przesłania Ojca Świętego.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Argentyny uczestniczył w chilijskiej części pielgrzymki. Jego zdaniem spotkania papieża były wielkim świętem dla wszystkich, którzy w nich uczestniczyli.

"Franciszek ma ogromną charyzmę i dar bezpośredniej komunikacji z wiernymi" - zaznaczył kardynał. Ten klimat entuzjazmu i radości, w jego opinii, nie został wystarczająco pokazany przez media.

Argentyński hierarcha podkreślił, że sukcesem zakończyła się między innymi wizyta papieża w więzieniu dla kobiet. Szczególne wrażenie zrobiły tam słowa Ojca Świętego o niezbywalnej godności więźniarek.

Przekaz Franciszka, zdaniem kard. Ojea, pozwala zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem, także osobom duchownym, z którymi papież również odbył spotkanie podczas pobytu w Chile.

DEON.PL POLECA

Biskup San Isidro zwrócił uwagę, że w wielu wydarzeniach, jak na przykład na Mszy św. w parku im. O’Higginsa w Santiago de Chile, brały udział rzesze wiernych, w tym licznie reprezentowana była młodzież. Kardynał wyraził ubolewanie, że pełen miłości i nadziei przekaz nie znalazł swojego odzwierciedlenia w mediach oraz zachęcił do słuchania słów Franciszka bezpośrednio, a nie z gazet.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Kardynał krytycznie o mediach komentujących pielgrzymkę papieża do Chile i Peru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.