Lionel Messi chce się spotkać z Franciszkiem

Lionel Messi chce się spotkać z Franciszkiem
(fot. thesportreview / flickr.com)
KAI / slo

Gwiazda futbolu, kilkakrotnie uznawany za najlepszego piłkarza Europy i świata, Argentyńczyk Lionel Messi z FC Barcelona ma nadzieję na rychłe spotkanie z papieżem Franciszkiem. "Jestem dumny, że Argentyńczyk został wybrany głową Kościoła" - powiedział na konferencji prasowej w Buenos Aires 21 marca kapitan argentyńskiej reprezentacji w piłce nożnej.

- Bardzo bym się cieszył, gdybym mógł spotkać się z papieżem - te słowa Messiego przytoczyła niemiecka agencja katolicka KNA. Dziś Argentyna - dwukrotny piłkarski mistrz świata - rozegra spotkanie z reprezentacją Wenezueli w ramach południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014 w Brazylii.

Obecny Ojciec Święty jest wielkim kibicem piłkarskim i honorowym członkiem pierwszoligowego klubu San Lorenzo z Buenos Aires. Jego legitymacja klubowa ma numer 88 235. "Nowy papież jest wielkim sympatykiem San Lorenzo", ogłosił klub na swojej stronie internetowej na wiadomość o wyborze papieża Franciszka, a prezes klubu - Matias Lammens przypomniał papieżowi, że w dniu święta patronalnego "San Lorenzo" 24 maja 2011 roku odprawił on Mszę św. na klubowym stadionie. Udzielił wówczas sakramentu bierzmowania dwóm zawodnikom z drużyny juniorów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lionel Messi chce się spotkać z Franciszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.