Maroko: drugi dzień wizyty papieża pod znakiem spotkań z chrześcijanami

Maroko: drugi dzień wizyty papieża pod znakiem spotkań z chrześcijanami
(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)
PAP / jp

Drugi, ostatni dzień wizyty w Maroku papież Franciszek spędzi ze wspólnotą chrześcijańską.

Odwiedzi ośrodek pomocy prowadzony przez zakonnice, spotka się z duchowieństwem i odprawi mszę w stolicy kraju, Rabacie.

Pierwszym punktem niedzielnego programu pobytu papieża w Maroku jest wyjazd do miasta Tamara położonego niedaleko Rabatu nad brzegiem Atlantyku.

Franciszek odwiedzi tam wiejski ośrodek pomocy społecznej, prowadzony przez hiszpańskie zakonnice, które wspierają najuboższych. Wraz z licznymi wolontariuszami niosą tam pomoc medyczną, prowadzą stołówkę i ośrodek szkolny dla dzieci oraz kobiet, które nie znają alfabetu i nie potrafią liczyć.

Ta niespełna godzinna wizyta ma charakter prywatny.

Po powrocie do Rabatu, w stołecznej katedrze świętego Piotra papież spotka się z duchowieństwem katolickim oraz z przedstawicielami Rady Ekumenicznej Kościołów. Tam również odmówi modlitwę Anioł Pański.

Po południu w hali sportowej imienia księcia Maulaja Abd Allaha papież odprawi mszę, w której ma uczestniczyć ok. 10 tys. osób. W jej trakcie śpiewać będzie 500-osobowy chór młodych ludzi z regionu Afryki Subsaharyjskiej, którzy stanowią znaczną część chrześcijan w Maroku. To będzie, jak zapowiedziano, największa msza w historii tego kraju, gdzie ok. 98 proc. ludności to muzułmanie.

Wieczorem papież odleci z Maroka.

Marokańczycy bardzo ciepło i entuzjastycznie witają papieża na stołecznych ulicach. Na trasach jego przejazdu gromadzą się setki pozdrawiających go ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Maroko: drugi dzień wizyty papieża pod znakiem spotkań z chrześcijanami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.