Młodzi katolicy z Francji napisali do Franciszka

Młodzi katolicy z Francji napisali do Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Ponad 105 tys. francuskich katolików, jak podaje agencja AFP, głównie młodych podpisała petycję do Papieża Franciszka przed zaplanowaną na piątek wizytą w Watykanie François Hollande’a. Proszą oni Ojca Świętego, by w czasie rozmowy z prezydentem dał wyraz zaniepokojeniu i niezadowoleniu francuskich katolików.

Przyczyn ku temu jest wiele. W pierwszym rzędzie przypominają o ustanowieniu tak zwanych małżeństw homoseksualnych, poprzez które z premedytacją pozbawiono dzieci podstawowego prawa do ojca i matki i otwarto drogę do handlu ludzkim ciałem. Głos katolików w tej sprawie został zignorowany i zdławiony w sposób tak niegodny, że spotkało się to z potępieniem ze strony Rady Europy.

Sygnatariusze petycji przypominają, że katolicy we Francji są przedmiotem brutalnej kampanii medialnej. Bezkarnie można z nich szydzić. Mnożą się akty wandalizmu i profanacji, które rzadko znajdują swój finał w sądzie.

Nie interesują się nimi media ani przedstawiciele aktualnej władzy. Katolicy natomiast muszą się liczyć z coraz bardziej ograniczoną wolnością słowa. Ostatnio na przykład przestępstwo utrudniania aborcji rozciągnięto również na samą krytykę przerywania ciąży.

Francuscy katolicy przypominają też o prezydenckich planach odnośnie eutanazji oraz o zmianie całości składu Narodowego Komitetu Etycznego po tym, jak wydał on negatywną opinię o legalizacji eutanazji. W nowym składzie komitetu nie znalazł się żaden przedstawiciel wspólnot religijnych.

Petycja informuje też Papieża o indoktrynacji inspirowanej ideologią gender we francuskich szkołach. Cytują w tym kontekście plany ministra oświaty, który chce wyzwalać dzieci ze wszelkich determinizmów, w tym rodzinnego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu o spotkaniu z prezydentem Hollandem Papież rozmawiał też z prezydium francuskiego episkopatu. Biskupi zapewnili, że Franciszek jest wyjątkowo dobrze zorientowany we francuskiej sytuacji i, co było dla nich zaskoczeniem, rozumiał ich bez tłumacza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzi katolicy z Francji napisali do Franciszka
Komentarze (7)
23 stycznia 2014, 10:41
Petycja non olet. Spoko - nic z tego nie będzie. Inne petycje - np. międzynarodowa petycja o odwołanie o.Volpiego też nic nie dały. Oczywiście o niej dełon się nawet nie zająknął, ale nie dziwi nic...
TF
Tom Fox
23 stycznia 2014, 10:22
A czy 'polskie media' (moze lepiej 'media w Polsce') nie nasladuja masonskiego wzoru? Zachowuja sie jak psy spuszczone z lancucha... Byle napluc, narzygac, odebrac mozliwosc obrony, sponiewierac moralnie, wyszydzic, naszczuc jednych na drugich... Oto obraz polskich mass-mediow. Ludzie kryjacy sie za ta nazwa to czesto osobnicy bez godnosci, honoru, moralnosci... Za pieniadze sa gotowi zdradzic kazda swietosc, wyrzec sie wiary, stracic osobiste poczucie wartosci, rozwalic rodzine wlasna i cudza. Kto im moze ufac?
M
misio
22 stycznia 2014, 23:17
Bardzo przy tym niepokojące, że nikt już nawet nie ośmiela się wspominać o Cywilizacji Śmierci, chociaż to co dzieje się dzisiaj w Eurosodomie już wielokrotnie przerosło stan, w którym bł. Jan Paweł II pierwszy raz użył tego celnego sformułowania.
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
MAŁGORZATA PAWŁOWSKA
22 stycznia 2014, 23:01
Mądrzy Polacy mawiają w takich sytuacjach: "O święta naiwności!". Urągające działania i polityka władz Francji nie są przecież dla nikogo żadną tajemnicą. Gdyby Franciszek chciał zająć wyrażne stanowisko w tej sprawie, to by je już dawno zajął.
G
Gosia
22 stycznia 2014, 22:50
Asiu, przemyśl zanim cokolwiek jeszcze napiszesz. I nie zwracaj się do nikogo per 'dziecko' bo to bardzo niekulturalne po prostu.
A
asia
22 stycznia 2014, 22:28
Kaisa, patrzysz i niczego nie dostrzegasz. Naiwna jak dziecko. Lewica niby tak się zauroczyła papieżem, że chce Kościołowi nieba przychylić i dlatego tak Franciszka wychwala. Nie rozumiesz, dziecko, że wychwala go dlatego, że działania papieża gwarantują dalsze osłabianie Kościoła. Dobrze widzą, że jest łasy na pochlebstwa tego świata. Kto ma oczy, ten widzi. A kto naiwny, ten bezmyślnie powtarza: 'to media grają papieżem".
K
Kaisa
22 stycznia 2014, 21:59
Och Asia, głupiutja jest es. Patrzysz, słuchasz, ale nie widzisz i nie słyszysz.

Skomentuj artykuł

Młodzi katolicy z Francji napisali do Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.