Muzułmanie na papieskiej modlitwie Anioł Pański. Wręczyli mu wyjątkowy apel

Muzułmanie na papieskiej modlitwie Anioł Pański. Wręczyli mu wyjątkowy apel
(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT)
4 lata temu
islamistablog.pl / kw

Muzułmanie otrzymali zaproszenie na "Anioł Pański", modlitwę odmawianą przez papieża zawsze w niedzielę. Przekazali mu ważny list.

Zaproszenie zbiegło się z wizytą Franciszka w Bolonii, w której lokalny arcybiskup - Matteo Maria Zuppi - utrzymuje bardzo dobre relacje z lokalną społecznością muzułmańską. Na spotkaniu z papieżem reprezentował ją jej lider, Yassine Lafram.

Lafram otrzymał od Franciszka medal, na którym przedstawiono pomocną dłoń wyciągniętą do uchodźców (wśród których jednym jest Jezus). Widnieje też na nim napis z Ewangelii według św. Mateusza: "hospes eram et collegitis me" ("byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie").

Lafram przekazał papieżowi list od całej społeczności muzułmańskiej w Bolonii, która zadeklarowała gotowość "budowania mostów" i "przeciwstawiania się złu". W tekście podkreśla się rolę, jaką odgrywa abp Zuppi, w "podejmowaniu ważnych kroków na drodze dialogu międzyreligijnego".

"Dzisiaj jak nigdy wymagane są stanowcze działania kulturalne, które zmuszą ludzi do szukania siebie nawzajem" - czytamy w liście muzułmanów do papieża - "ponieważ to spotkanie z Innymi, którego tak wielu się boi, pozwala podjąć próbę poszukiwania odpowiedzi na pytania często ukryte w głębi. Pytania, na które jeśli nie znajdziemy na nie odpowiedzi, to staną się żyznym gruntem dla uczuć takich jak strach, nieufność, a w skrajnych przypadkach również przemoc".

"Jako muzułmanie chcemy przeciwdziałać wszelkiej formie mistyfikacji prawdziwego znaczenia islamu" - czytamy w liście przekazanym przez Laframa -"Islamu, religii pozdrowienia, które przekazuje pokój i w której zdrada Bożego i prorockiego przesłania jest nie do przyjęcia".

Średniowieczna modlitwa "Anioł Pański" wyraża cześć oddawaną przez chrześcijan Maryi, Matce Jezusa, określanej przez nich również Matką Pokoju.

Tekst pojawił się pierwotnie na profilu Islamista Blog.

*  *  *

W czasie Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek poprosił Polaków, by przyłączyli się do modlitwy za uchodźców.

Przyłącz się do inicjatywy i zaproś znajomych do udziału w modlitwie [kliknij w baner]:

Muzułmanie na papieskiej modlitwie Anioł Pański. Wręczyli mu wyjątkowy apel - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
22,43 zł
29,90 zł

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

Muzułmanie na papieskiej modlitwie Anioł Pański. Wręczyli mu wyjątkowy apel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.