Papież został zaproszony do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Papież został zaproszony do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

Ojciec Święty został zaproszony do złożenia wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oficjalne zaproszenie przekazał minister spraw zagranicznych tej arabskiej monarchii Abdullah bin Zayed, który gościł w Watykanie i spotkał się z Papieżem.

Emiraty Arabskie to kraj islamski. Bardzo liczna jest tam obecność chrześcijan, którzy w przeważającej większości są zarobkowymi migrantami. Według oficjalnych danych stanowią oni 13 proc. mieszkańców. Szacunki samych chrześcijan są znaczenie wyższe.

Zdaniem bp. Paula Hindera samych katolików jest 1,5 mln na 5 mln mieszkańców. Jak podaje miejscowa prasa, Franciszek rozmawiał z szefem dyplomacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich o promowaniu tolerancji i dialogu międzyreligijnego.

Szejk bin Zayed przedstawił też Papieżowi zaangażowanie jego kraju w promowanie działalności charytatywnej w świecie. Arabski polityk wyraził uznanie dla dobrych relacji Watykanu z islamską uczelnią Al-Azhar w Kairze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież został zaproszony do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.