"Niech Pan Jezus będzie w każdej rodzinie"

"Niech Pan Jezus będzie w każdej rodzinie"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pk

Do sprawienia, by Pan Jezus był obecny w każdej rodzinie, nawiązując do dzisiejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas audiencji generalnej.

Oto słowa Franciszka skierowane do Polaków:

Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam, że Syn Boży dla naszego zbawienia przyjął ludzką naturę, stał się człowiekiem. Przyszedł na świat w konkretnej rodzinie, jest z nami, prowadzi nas przez życie. Umiejmy dostrzec Jego obecność w każdym małżeństwie, w każdej rodzinie. Niech Jego bliskość opromienia i wspiera wasze życie, pomaga pokonywać trudności, rodzi w sercach prawdziwą radość. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Papieską audiencję streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

DEON.PL POLECA

Drodzy bracia i siostry, dzisiaj obchodzimy w Kościele Zwiastowanie, początek tajemnicy Wcielenia. W tę Uroczystość w wielu krajach obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W tym dniu, przed dwudziestu laty, święty Jan Paweł II podpisał encyklikę Evangelium vitae. Przypomniał w niej, że ludzkie małżeństwo zostało od początku pobłogosławione przez Boga, by tworzyć wspólnotę życia i miłości, której powierzona jest misja prokreacji. Małżonkowie, celebrując sakrament małżeństwa, z pomocą łaski Chrystusa, gotowi są szanować to błogosławieństwo przez całe życie. Kościół ze swej strony uroczyście zobowiązuje się do troski o powstającą w tym sakramencie rodzinę, szczególnie, gdy jest ona upokarzana, raniona, marginalizowana. Czyni wszystko, co w jego mocy, aby ją uleczyć, uzdrowić, zachęcić do nawrócenia i pojednania z Panem. Dlatego wraz z moimi współpracownikami postanowiliśmy zaproponować dzisiaj ponowienie modlitwy w intencji Synodu Biskupów na temat rodziny. Zachęcamy do podjęcia tego trudu aż do października br. Proszę was, aby nie zabrakło waszej modlitwy. Wszyscy jesteśmy wezwani… Dziś rano otrzymaliście jej tekst. Zabierzcie go ze sobą, abyście w najbliższych miesiącach mogli ją często odmawiać, ze świętą natarczywością, tak jak prosił nas o to Pan Jezus.

W gronie pielgrzymów polskich byli dziś pielgrzymi z Mławy i Warszawy, z biur turystycznych oraz osoby indywidualne z kraju i z zagranicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Niech Pan Jezus będzie w każdej rodzinie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.