Kościół modli się za ofiary katastrofy lotniczej

Kościół modli się za ofiary katastrofy lotniczej
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej we Francji. Dowiadujemy się o tym z telegramu kondolencyjnego przesłanego na ręce biskupa diecezji Digne, na terenie której rozbił się niemiecki samolot. Franciszek powierza ofiary miłosierdziu Boga, prosząc, by przyjął je On do swojego pokoju i światłości. O swej bliskości zapewnia rodziny ofiar, a także ekipy ratunkowe, które pracują w trudnych warunkach. Ojciec Święty prosi Boga, aby wszystkim dał siłę i pocieszenie - czytamy w telegramie kondolencyjnym.

Na katastrofę zareagowali też hiszpańscy biskupi. Ponad 40 ofiar pochodziło bowiem z Hiszpanii, głównie z regionu Katalonii.

DEON.PL POLECA
"Konferencja Episkopatu Hiszpanii pragnie wyrazić ból z powodu śmierci ludzi w katastrofie lotniczej i złożyć kondolencje krewnym ofiar" - czytamy w wydanym przez nich komunikacie Biskupi zachęcają "katolików i wszystkich wierzących, aby włączyli te intencje do swojej modlitwy osobistej i wspólnotowej".

Kondolencje rodzinom złożył również kard. Lluis Martínez Sistach z Barcelony. W katastrofie zginęło 148 osób, "wśród nich 42 narodowości hiszpańskiej, z których wiele może być wiernymi z Barcelony" - czytamy w komunikacie. W ciągu najbliższych dni archidiecezja barcelońska będzie modliła się za ofiary oraz o pociechę dla ich rodzin i przyjaciół.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół modli się za ofiary katastrofy lotniczej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.