Papież wzywa do modlitwy za Synod

Papież wzywa do modlitwy za Synod
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pk

O ponownie modlitwy w intencji październikowego zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów, poświęconego rodzinie zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

>>Przeczytaj cały tekst papieskiego przemówienia

Ojciec Święty zaznaczył, że właśnie modlitwa jest potrzebna, a nie plotki. Pomimo ulewnego deszczu jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 17 tys. wiernych. Wcześniej w auli Pawła VI Franciszek spotkał się z chorymi.

Papież nawiązał do obchodzonej dziś uroczystości Zwiastowania Pańskiego podkreślając, że także Bóg zechciał być członkiem ludzkiej rodziny. Przypomniał, że przed dwudziestu laty właśnie tego dnia święty Jan Paweł II podpisał swoją encyklikę "Evangelium vitae", w której rodzina zajmuje centralne miejsce. Jest ona bowiem łonem, w którym poczyna się ludzkie życie i od początku otoczona jest Bożym błogosławieństwem. "Kościół ze swej strony uroczyście zobowiązuje się do troski o powstającą w tym sakramencie rodzinę, jako Bożego daru dla swego życia, w chwilach dobrych i złych: więź między Kościołem a rodziną jest święta i nienaruszalna. Kościół będąc matką, nigdy nie porzuca rodziny, nawet jeśli jest ona upokarzana, raniona i na wiele sposobów marginalizowana. Nawet, gdy popada w grzech, albo oddala się od Kościoła; zawsze uczyni wszystko, co w jego mocy, aby starać się ją uleczyć i uzdrowić, zachęcić ją do nawrócenia i pojednać ją z Panem" - powiedział Franciszek.

DEON.PL POLECA

Ojciec Święty zaznaczył, że w tej trosce o rodzinę Kościół potrzebuje modlitewnego wsparcia wszystkich. Dlatego wezwał do ponowienia modlitwy w intencji Synodu Biskupów na temat rodziny, aby Kościół "mógł być jeszcze bardziej zaangażowany i jeszcze bardziej zjednoczony w świadectwie prawdy miłości Boga i Jego miłosierdzia wobec rodzin świata". "Proszę was aby nie zabrakło waszej modlitwy. Wszyscy - papież, kardynałowie, biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice, wierni świeccy - wszyscy jesteśmy wezwani do modlitwy za synod. Tego trzeba, a nie plotek! Zachęcam również do modlitwy tych, którzy czują się oddaleni od Kościoła czy zazwyczaj się nie modlą. Ta modlitwa za synod poświęcony rodzinie jest dla dobra wszystkich" stwierdził papież. Następnie wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił modlitwę w tej intencji, po raz pierwszy odczytaną w niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia 2013 roku.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wzywa do modlitwy za Synod
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.