Nuncjusz w Kolumbii: papież intensywnie pracuje nad przemówieniami

Nuncjusz w Kolumbii: papież intensywnie pracuje nad przemówieniami
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Ojciec Święty bardzo intensywnie pracuje nad swoimi przemówieniami, które chce wygłosić w Kolumbii w przyszłym miesiącu. Ujawnił to nuncjusz apostolski w tym kraju abp Ettore Balestrero w wywiadzie radiowym.

Stwierdził on, że Franciszek pracuje od wczesnego rana, redagując swoje przesłania, które chce przekazać Kolumbijczykom.

- Bardzo leżą mu na sercu takie kwestie, jak ubóstwo czy korupcja, które są wielkimi problemami dla wszystkich krajów - powiedział nuncjusz dodając, że papież codziennie modli się za Kolumbię, do której pojedzie 6 września. - On bardzo cieszy się z zaawansowania przygotowań na jego przyjazd - powiedział abp Balestrero.

Zaznaczył, że Franciszek zamieszka w nuncjaturze w Bogocie, gdzie zostanie podjęty tradycyjną kawą "tinto colombiano". Nie może mu też zabraknąć argentyńskiej mate. Jednak watykański dyplomata wyraził pewne obawy, czy Kolumbijczycy pozwolą papieżowi wieczorem odpocząć i czy nie urządzą nocnego koncertu pod domem.

Ojciec Święty będzie w Kolumbii w dniach 6-10 września. Oprócz stołecznej Bogoty, odwiedzi trzy inne miasta: Villavicencio, Medellín i Cartagenę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney
19,19 zł
34,90 zł

Papież Franciszek. Lider, który przewodzi 1,2 miliarda ludzi na świecie. Zdobył światowe uznanie dzięki rewolucyjnemu podejściu do przywództwa. Cieszy się niegasnącą popularnością i codziennie zmienia naszą rzeczywistość.

Na czym polega efekt Franciszka?

Jeżeli chcesz, aby...

Skomentuj artykuł

Nuncjusz w Kolumbii: papież intensywnie pracuje nad przemówieniami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.