O czym Obama chce rozmawiać z Franciszkiem?

O czym Obama chce rozmawiać z Franciszkiem?
(fot. Barack Obama / Source / CC BY-NC-SA)
KAI / ptt

Zmiany klimatyczne, ubóstwo i prześladowanie będą tematem rozmowy prezydenta Baracka Obamy z papieżem Franciszkiem podczas jego wizyty apostolskiej w Stanach Zjednoczonych we wrześniu br. Do ich spotkania dojdzie 23 września w Białym Domu w Waszyngtonie.

W rozmowie z "Wall Street Journal" prezydent USA, że raz już spotkał się z papieżem [27 marca 2014 r. - KAI]. Uważa go za "niezwykłą osobę", "przywódcę, który przynosi zmiany nie tylko w Kościele katolickim, ale i w świecie".

DEON.PL POLECAObama oczekuje, że w rozmowie z Franciszkiem zostaną poruszone tematy, o których już mówili na poprzednim spotkaniu, w tym ubóstwo i zmiany klimatyczne. - Musimy być dobrymi włodarzami tej niesamowitej planety, którą nam dano - powiedział prezydent, dodając, że trzeba na jej rzecz podjąć pewne kroki, w przeciwnym razie zmiany klimatyczne dotkną "najuboższych z ubogich". Obama wskazał, że jest to "bardzo wyraźna część nauczania Kościoła", a także jego osobiste przekonanie.

Z Franciszkiem zamierza on poruszyć także temat wojen i prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jego zdaniem papież "słusznie troszczy się o ograniczenie konfliktów i wojen, w tym na Bliskim Wschodzie, gdzie chrześcijanie są bestialsko atakowani". Obama ujawnił, że władze Stanów Zjednoczonych prowadzą konsultacje z Kościołem, jak lepiej chronić mniejszości religijne w strefach działań wojennych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O czym Obama chce rozmawiać z Franciszkiem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.