"Ona jest gotowa pomagać nam natychmiast"

"Ona jest gotowa pomagać nam natychmiast"
(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / Radio Watykańskie / CTV / pz

Na Maryję, spieszącą nam zawsze z pomocą, kiedy Ją o to poprosimy wskazał Ojciec Święty spotykając się 31 maja wieczorem z wiernymi na zakończenie maja przy Grocie Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich.

Papież przybył tam na zakończenie procesji różańcowej ze świecami, której przewodniczył kard. Angelo Comastri, papieski wikariusz generalny na teren Państwa Watykańskiego i archiprezbiter bazyliki św. Piotra

W swojej krótkiej refleksji Papież Franciszek przypomniał, że w Litanii Loretańskiej wierni przyzywają Maryi pod wieloma tytułami, jakiej Jej przysługują. Natomiast dzisiejsza liturgia - święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przedstawia nam w Ewangelii scenę Jej spotkania z św. Elżbietą. Święty Łukasz powiada, że "poszła z pośpiechem", nie traciła czasu.

"Natychmiast poszła służyć. Jest Ona Dziewicą spieszącą, Madonną spieszącą. Natychmiast gotowa jest nam pomagać, kiedy się o to modlimy, kiedy Ją prosimy o pomoc, o Jej wstawiennictwo. W wielu wydarzeniach życia, kiedy potrzebujemy Jej pomocy, Jej wstawiennictwa, pamiętajmy, że Ona nie każe na siebie czekać, jest Matką spieszącą, natychmiast idzie, by służyć" - przypomniał Ojciec Święty.

Podczas tego modlitewnego spotkania obecni byli m.in. dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano, Gubernator Państwa Watykańskiego, kard. Giuseppe Bertello oraz substytut ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu, abp Angelo Becciu. Wśród uczestników modlitwy była też grupa osób niepełnosprawnych na wózkach, do których Ojciec Święty podszedł i każdą osobiście pobłogosławił.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Ona jest gotowa pomagać nam natychmiast"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.