Papieskie ceremonie w okresie Bożego Narodzenia

Papieskie ceremonie w okresie Bożego Narodzenia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / kk

W uroczystość Bożego Narodzenia Franciszek tradycyjnie odprawi w nocy Pasterkę, a w południe wygłosi bożonarodzeniowe orędzie i udzieli błogosławieństwa Rzymowi i światu. Wynika to z wykazu ceremonii pod przewodnictwem papieża w okresie Bożego Narodzenia, jaki opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W niedzielę 24 grudnia o 21.30 Franciszek odprawi Pasterkę w bazylice św. Piotra.

W poniedziałek 25 grudnia w południe ze środkowego balkonu bazyliki papież wygłosi bożonarodzeniowe orędzie i udzieli błogosławieństwa "Urbi et Orbi" (miastu Rzymowi i światu).

W niedzielę 31 grudnia o 17.00 Ojciec Święty odprawi w bazylice św. Piotra Pierwsze Nieszpory Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, po których nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew hymnu "Te Deum" (Ciebie, Boga, wysławiamy) na zakończenie roku kalendarzowego i błogosławieństwo eucharystyczne.

W poniedziałek 1 stycznia o 10.00 papież odprawi w bazylice św. Piotra Mszę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i LI (51.) Światowy Dzień Pokoju, obchodzony pod hasłem "Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju".

W sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o 10.00 Franciszek odprawi Mszę w bazylice św. Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papieskie ceremonie w okresie Bożego Narodzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.