Papieskiemu zaproszeniu się nie odmawia. W marcu koniecznie idź do spowiedzi

Papieskiemu zaproszeniu się nie odmawia. W marcu koniecznie idź do spowiedzi
(fot. Josh Applegate / Unsplash)
KAI / kk

"Módlmy się, aby Bóg dał swojemu Kościołowi miłosiernych kapłanów, a nie gnębicieli" - zachęca Franciszek w intencji modlitewnej na marzec.

"Kiedy idę do spowiedzi, to po to, aby doznać uzdrowienia, uleczyć moją duszę. Aby wyjść z większym zdrowiem duchowym. Aby przejść od nędzy do miłosierdzia" – tłumaczy papież w krótkim wideo prezentującym marcową intencję Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy.

Podkreśla, że "centrum spowiedzi nie są grzechy, które wypowiadamy, ale Boża miłość, którą otrzymujemy i której zawsze potrzebujemy". - Centrum spowiedzi jest Jezus, który na nas czeka, słucha nas i przebacza nam. Pamiętajmy o tym: jesteśmy w sercu Jezusa przed naszymi błędami. I módlmy się, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z nową głębią oraz smakowali Boże przebaczenie i nieskończone miłosierdzie – wzywa Franciszek.

"Módlmy się wspólnie, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z nową głębią i w ten sposób zakosztowali nieskończonego Miłosierdzia Bożego" – zachęcił papież Franciszek w osobnym zaproszeniu na Twitterze. Dodał, że "w centrum spowiedzi jest Jezus, który na nas czeka, słucha nas i nam przebacza".

DEON.PL POLECA

Papieski tweet nawiązuje do papieskiej intencji modlitewnej na marzec: "Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym".

źródło: KAI / kk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Papieskiemu zaproszeniu się nie odmawia. W marcu koniecznie idź do spowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.