Papież: algierscy męczennicy budowniczymi pokoju i świadkami chrześcijańskiej miłości

Papież: algierscy męczennicy budowniczymi pokoju i świadkami chrześcijańskiej miłości
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
2 lata temu
KAI / ml

"Ci męczennicy naszych czasów byli wiernymi głosicielami Ewangelii, pokornymi budowniczymi pokoju i heroicznymi świadkami chrześcijańskiej miłości" - powiedział Franciszek po dzisiejszej modlitwie "Anioł Pański" w Watykanie.

Papież nawiązał do dzisiejszej beatyfikacji w Oranie w Algierii biskupa Piotra Claverie i jego osiemnastu towarzyszy.

"Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej z Santa Cruz w Oranie w Algierii zostaną ogłoszeni błogosławionymi biskup Piotr Claverie i osiemnastu towarzyszy, zakonników i zakonnic zabitych z nienawiści do wiary - dziewiętnaścioro nowych błogosławionych. Ci męczennicy naszych czasów byli wiernymi głosicielami Ewangelii, pokornymi budowniczymi pokoju i heroicznymi świadkami chrześcijańskiej miłości. Biskup, kapani, zakonnicy, zakonnice i osoby świeckie. Ich odważne świadectwo jest źródłem nadziei dla algierskiej wspólnoty katolickiej i zasiewem dialogu dla całego społeczeństwa. Niech ta beatyfikacja będzie dla każdego bodźcem do wspólnego budowania świata braterstwa i solidarności. Wznieśmy gromkie brawa dla nowych błogosławionych!" - powiedział Franciszek.

Ojciec Święty wyraził także ubolewanie z powodu ofiar tragicznego wypadku w Corinaldo, we Włoszech, pozdrowił członków włoskiej Akcji Katolickiej i zapowiedział, że po południu uda się do bazyliki Santa Maria Maggiore, a następnie na Plac Hiszpański, aby ponowić tradycyjny akt hołdu i modlitwy u stóp pomnika Matki Bożej Niepokalanej. Poprosił wiernych, o łączność duchową w tym geście, który wyraża synowskie oddanie dla Matki Bożej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: algierscy męczennicy budowniczymi pokoju i świadkami chrześcijańskiej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.