Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków

Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

- Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy, można stworzyć alternatywę – powiedział papież Franciszek w specjalnym słowie skierowanym do organizacji Familia Grande Hogar de Cristo. Działa ona w Argentynie i świętuje obecnie piętnastolecie istnienia.

Familia Grande Hogar de Cristo to sieć 140 ośrodków, których celem jest kompleksowa pomoc osobom w trudnej sytuacji socjalnej oraz tym, które cierpią z powodu uzależnienia od narkotyków. Głównym elementem obchodów piętnastej rocznicy powstania jest uroczysta pielgrzymka wizerunku Matki Bożej z Luján po całej Argentynie.

DEON.PL POLECA

Ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków

- Pielgrzymka i przesłanie. Pielgrzymka nadziei: «Ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków». Pielgrzymka dająca świadectwo: «Zobaczcie, co można było zrobić z Bożą pomocą». Pielgrzymka, która jest konstruktywna. To jest świadectwo 15 lat istnienia Domów Chrystusa. I nadzieja: jest czas – powiedział papież.

- Można to zrobić. Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy... da się to zrobić. Można stworzyć alternatywę. Domy Chrystusa to nie tylko ręka, która cię podnosi, ale to miłość, to Dom, w którym nabierasz sił, twoje życie zostaje wzmocnione i ponownie zostajesz włączony w społeczeństwo w dużo lepszy sposób. Pielgrzymka i przesłanie. Wszystkiego najlepszego z okazji 15 urodzin dla Hogares de Cristo, które rozpoczynają podróż z ikoną w całym kraju.

- Nie bójcie się. Będziecie mieli wiele trudności, ale do tej pory je pokonywaliście, bo byliście przekonani, że to, co dajecie, jest ratunkiem dla wielu dzieci zagrożonych przez narkotyki. Niech Bóg Wam błogosławi i idźcie naprzód! - dodał Franciszek.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.