Papież apeluje o kreatywną odwagę w byciu misjonarzem

Papież apeluje o kreatywną odwagę w byciu misjonarzem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Większa odpowiedzialność i kreatywna odwaga w głoszeniu. Te dwa kierunki Papież Franciszek wskazał jako największe wyzwania współczesnych misji. Ojciec Święty pisze o tym w specjalnym przesłaniu do uczestników zebrania generalnego Papieskich Dzieł Misyjnych, które odbywa się w Sacrofano pod Rzymem.

Ojciec Święty wyraża nadzieję, że to doroczne spotkanie dyrektorów PDM z całego świata zaowocuje odnowionym zaangażowaniem w działalność misyjną Kościoła, który wezwany jest do głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu, budząc świadomość misji ad gentes. Papież nawiązuje też do zapowiedzianego na październik w całym Kościele nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

DEON.PL POLECA
Franciszek wskazuje, że będzie to dobry czas, by zachęcić wszystkich ochrzczonych do podjęcia, z większą odpowiedzialnością i kreatywną odwagą, wyzwania, jakie stawiają dziś przed nami misje. Za swą adhortacją apostolską "Evangelii gaudium" Ojciec Święty przypomina, że chodzi o to, by działalność misyjna stanowiła wzorzec i formę codziennego życia Kościoła i wszelkiej działalności duszpasterskiej. Franciszek wyraża też wdzięczność Papieskim Dziełom Misyjnym za ich działalność. Nazywa je światową siecią modlitwy i miłosierdzia misyjnego Następcy Piotra.

Warto dodać, że na tym ogólnoświatowym spotkaniu dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych, to polski oddział tego dzieła został wskazany, jako przykład przygotowań do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, szczególnie docenił dwie inicjatywy. Zainicjowaną w styczniu "Nowennę modlitewną", prowadzoną przez zakony klauzurowe w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia nadzwyczajnego miesiąca misyjnego oraz publikację "Wyrusz na misję już dzisiaj". Abp Dal Toso podkreślił, że dzięki zawartym w niej tekstom Papieża i listom misjonarzy wierni będą mogli poczuć, jaki jest konkretny owoc ich modlitw i wsparcia materialnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o kreatywną odwagę w byciu misjonarzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.