Papież apeluje o pokój oraz modlitwę różańcową za Synod i ewangelizację

Papież apeluje o pokój oraz modlitwę różańcową za Synod i ewangelizację
fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój między Azerbejdżanem a Armenią, a także na Ukrainie i innych krajach „zranionych wojną”. Zachęcił także do odmawiania różańca, szczególnie w intencji obrad Synodu Biskupów oraz ewangelizacji narodów.

W tych dniach śledzę dramatyczną sytuację osób wysiedlonych w Górskim Karabachu. Ponawiam mój apel o dialog między Azerbejdżanem a Armenią, wyrażając życzenie, aby rozmowy między stronami, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej sprzyjały trwałemu porozumieniu, które położy kres kryzysowi humanitarnemu. Zapewniam o modlitwie za ofiary wybuchu na stacji benzynowej w pobliżu miasta Stepanakert.

Dziś rozpoczyna się październik, miesiąc różańca i misji. Zachęcam wszystkich do doświadczenia piękna modlitwy różańcowej, rozważając wraz z Maryją tajemnice Chrystusa, przyzywając Jej wstawiennictwa w intencji potrzeb Kościoła i świata. Módlmy się o pokój dla umęczonej Ukrainy, dla wszystkich krain zranionych wojną. Módlmy się o ewangelizację narodów. Módlmy się także za Synod Biskupów, który w tym miesiącu odbędzie swoje pierwsze zgromadzenie na temat synodalności Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o pokój oraz modlitwę różańcową za Synod i ewangelizację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.