Papież apeluje o wznowienie dialogu między Izraelczykami i Palestyńczykami

Papież apeluje o wznowienie dialogu między Izraelczykami i Palestyńczykami
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
PAP

Papież Franciszek w orędziu wielkanocnym wygłoszonym w południe w Watykanie wyraził zaniepokojenie ostatnimi atakami na Bliskim Wschodzie. Apelował o dialog między Izraelczykami i Palestyńczykami , o pokój w Jerozolimie i w całym regionie.

Zwracając się do wiernych z balkonu bazyliki Świętego Piotra w południe w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego papież powiedział: "W tym dniu powierzamy Ci, Panie, miasto Jerozolimę, pierwszego świadka Twojego Zmartwychwstania. Wyrażam żywe zaniepokojenie atakami z ostatnich dni, które zagrażają oczekiwanemu klimatowi zaufania i wzajemnego szacunku, niezbędnym do wznowienia dialogu między Izraelczykami i Palestyńczykami, aby pokój zapanował w Świętym Mieście i w całym regionie".

W orędziu Franciszek mówił też: "Pociesz uchodźców, deportowanych, więźniów politycznych i migrantów, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych, a także wszystkich, którzy cierpią z powodu głodu, ubóstwa i zgubnych skutków handlu narkotykami, handlu ludźmi i wszelkich form niewolnictwa".

"Natchnij, Panie, przywódców narodów, aby żaden mężczyzna ani żadna kobieta nie byli dyskryminowani i aby nie gwałcono ich godności; aby przy pełnym poszanowaniu praw człowieka i demokracji zostały uzdrowione te plagi społeczne, aby zawsze i wyłącznie dążono do dobra wspólnego obywateli i aby zapewniono bezpieczeństwo oraz niezbędne warunki do dialogu i pokojowego współżycia" - wezwał.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o wznowienie dialogu między Izraelczykami i Palestyńczykami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.