Papież Franciszek: Maryja nas obejmuje i gromadzi

Papież Franciszek: Maryja nas obejmuje i gromadzi
1 rok temu
Krzysztof Ołdakowski SJ / KAI / kk

Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników 40-tej pielgrzymki do sanktuarium maryjnego w Luján koło Buenos Aires w Argentynie. Odbyła się ona pod hasłem: „Matko obejmij nas, pragniemy kontynuować naszą drogę”. Z powodu pandemii wydarzenie miało przebieg wirtualny.

Zwracając się do pielgrzymów Ojciec Święty powiedział, że czasami, a nawet często droga życia staje się trudna. W tym momencie pandemii i wielu zagrożeń dla zdrowia, dużego strachu, wielkich potrzeb jest ona jeszcze trudniejsza. Dlatego potrzebujemy, aby Matka nas objęła.

Franciszek przypomniał następnie niektóre ze świadectw, z jakimi zetknął się w życiu: „Pewna kobieta powiedziała mu, że jednym z zadań matki jest gromadzenie swoich dzieci. Inną zapytał, które z dzieci jest szczególnie umiłowane, a ona odpowiedziała: «mam pięć palców u ręki, jeśli uczynią coś złego jednemu z nich, cierpią również wszystkie pozostałe. Każde jest różne, ale wszystkie są równie ważne». Tak czyni Maryja z nami – kontynuował papież. - Wszyscy jesteśmy różni, ale Ona jest Matką, która obejmuje wszystkich. Zawsze wam towarzyszy".

Pielgrzymka zakończyła się wczoraj uroczystą Mszą, której przewodniczył bp Fernando Croxatto, biskup Neuquén. Była ona transmitowana na Facebooku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
51,03 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: Maryja nas obejmuje i gromadzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.