Papież do Polaków: przygotujcie serca na przyjęcie Dobrej Nowiny!

Papież do Polaków: przygotujcie serca na przyjęcie Dobrej Nowiny!
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / sz

Do przygotowania serc na przyjęcie Dobrej Nowiny o narodzeniu Bożego Syna przez codzienną modlitwę, rozważanie słowa Bożego, uczestnictwo w Roratach i w rekolekcjach adwentowych zachęcił Franciszek pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

- Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Czas Adwentu jest szczególną okazją, byśmy pogłębiali naszą wiarę, otwierali serca na potrzeby bliźnich i byli bardziej gorliwi w wypełnianiu chrześcijańskiego powołania. Pomocą w podejmowaniu tych zadań niech będzie dla was codzienna modlitwa, rozważanie słowa Bożego, uczestnictwo w Roratach i w rekolekcjach adwentowych. W duchu radości przygotujcie wasze serca na przyjęcie Dobrej Nowiny o narodzeniu Bożego Syna. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię - powiedział Franciszek do Polaków.

.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prałat Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, zbliża Boże Narodzenie. Prorok Adwentu, Izajasz napełnia nasze serca nadzieją na przyjście Zbawiciela. W radosnej pieśni przypomina: "O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie". Przynosi on ludzkości dobrą nowinę o wyzwoleniu, o zbawieniu, o ustanowieniu Królestwa Bożego, w którym Chrystus, Syn Boży pochyli się nad zagubionym człowiekiem, obdarzy go miłosierdziem, przebaczy, wyzwoli od zła, które psuje w nim obraz Boga. Wszyscy jesteśmy powołani, by współpracować w budowie tego królestwa. Będzie ono królestwem sprawiedliwości, prawdy i pokoju. To są właśnie, bracia i siostry, motywy naszej nadziei. Kiedy przenika nas czasem pokusa zniechęcenia, gdy wydaje się, że nic nie ma już sensu, pamiętajmy o tej wspaniałej nowinie, że na ziemię przychodzi Bóg, aby nas odnowić, pocieszyć, umocnić, obdarzyć wolnością, by pokonać zło, uwolnić od cierpienia i śmierci. Obietnica Bożego królowania spełniła się dwa tysiące lat temu w małym, Bożym Dziecięciu narodzonym w Betlejem. Przygotujmy się godnie do świętowania rocznicy tego wydarzenia.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli między uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kujawskim; grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek z Krakowa; Grupa SOLARIA - młodzież niepełnosprawna z opiekunami ze Swarzędza k. Poznania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: przygotujcie serca na przyjęcie Dobrej Nowiny!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.