Papież do skautów: nie ograniczajcie się do kontaktów wirtualnych

Papież do skautów: nie ograniczajcie się do kontaktów wirtualnych
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Nie ograniczajcie się do kontaktów wirtualnych - zaapelował papież Franciszek do 22 tys. francuskich skautów, zgromadzonych w Jambville koło Paryża na "wielkim jamboree" (zlocie) pod hasłem "Connecte!" (Połącz się!).

Za pośrednictwem telegramu wysłanego przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina papież przekonuje, że łączność z Chrystusem poprzez modlitwę, słuchanie słowa Bożego i sakramenty pozwala odkryć "źródło radości", ale także "drogę prawdziwego spotkania" z innymi ludźmi.

DEON.PL POLECAŻyczy młodym, by nie ograniczając się spotkań wirtualnych, coraz bardziej byli "budowniczymi mostów". W ten sposób wezmą udział w budowie społeczeństwa "bardziej sprawiedliwego i bardziej ludzkiego", zauważającego małych i ubogich.

W spotkaniu w Jambville bierze udział 22 tys. spośród 85 tys. członków głównej organizacji harcerskiej we Francji Scouts et Guides de France (SGDF).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież do skautów: nie ograniczajcie się do kontaktów wirtualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.