Papież do uchodźców: Kościół was wspiera

Papież do uchodźców: Kościół was wspiera
(fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU)
7 lat temu
KAI / ptsj

O solidarności Kościoła z ofiarami przemocy zapewnił Ojciec Święty podczas spotkania z młodzieżą w ogrodzie przedstawicielstwa Stolicy Apostolskiej w Stambule. Młodymi ludźmi - uchodźcami z Turcji, Iraku, Syrii, a także różnych krajów Bliskiego Wschodu i Afryki - opiekują się salezjanie.

Przeczytaj całe przemówienie papieża.

Papież podkreślił, że uchodźcy cierpią z powodu burzliwych konfliktów i wojny, która zawsze jest złem i nigdy nie stanowi rozwiązania problemów, ale raczej tworzy kolejne.

Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową do przeciwdziałania przyczynom wojny oraz zaapelował o niezbędne wsparcie dla uchodźców. Młodzież zachęcił, by nie traciła otuchy.

"Kościół katolicki, także dzięki cennej pracy salezjanów, jest blisko was i oprócz innej pomocy, daje wam możliwość zatroszczenia się o wasze wykształcenie i formację. Zawsze pamiętajcie, że Bóg nie zapomina o żadnym ze swoich dzieci oraz, że najmniejsi i najbardziej cierpiący są najbliżej serca Ojca" - zapewnił papież.

"Kościół poprzez swoje organizacje społeczne i charytatywne pozostanie u waszego boku i będzie nadal wspierał waszą sprawę przed światem" - stwierdził Ojciec Święty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do uchodźców: Kościół was wspiera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.