Papież do żołnierzy pielgrzymujących do Lourdes

Papież do żołnierzy pielgrzymujących do Lourdes
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

W naszych niespokojnych czasach trzeba pamiętać, że pokój jest darem, o który ludzie zawsze muszą modlić się do Boga - czytamy w papieskim przesłaniu na 59. międzynarodową pielgrzymkę żołnierzy i policjantów do Lourdes.

Rozpocznie się ona w przyszły piątek i potrwa do niedzieli. Weźmie w niej udział 12 tys. osób z 40 krajów świata.

DEON.PL POLECAKard. Pietro Parolin, który w imieniu Ojca Świętego zwrócił się do uczestników pielgrzymki zapewnia, że Bóg zawsze odpowiada, kiedy Jego dzieci nieustannie, a często i z trwogą modlą się o pokój. Odpowiada na tę modlitwę w sposób konkretny, wzbudzając budowniczych pokoju, braterstwa i solidarności. Wy ze względu na swe powołanie macie być budowniczymi pokoju w sposób szczególny i prawdziwy, zwłaszcza jeśli przyobleczecie się w Chrystusa i w Jego Ducha miłości, który pozwoli wam pokonać zło i nienawiść. Dzięki temu staniecie się dla waszych wrogów, jak i dla waszych towarzyszy broni, którzy nie podzielają naszej wiary, prawdziwym świadkami Prawdy - czytamy w papieskim przesłaniu.

Ojciec Święty wyraża ponadto swe uznanie dla tych, którzy uczestniczą w misjach pokojowych w różnych częściach świata. Modli się za poległych i rannych, oraz za ich bliskich. "Papież Franciszek pragnie zapewnić o swym uczuciu i wsparciu dla wszystkich, którzy wielkodusznie służą swym braciom w wojsku, a zwłaszcza dla tych, którzy często są narażeni na największe niebezpieczeństwo, a także dla ich rodzin przeżywających niepokój" - czytamy w watykańskim przesłaniu na międzynarodową pielgrzymkę żołnierzy i policjantów do Lourdes.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do żołnierzy pielgrzymujących do Lourdes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.