Papież: dziś każda ziemia jest terenem misji

Papież: dziś każda ziemia jest terenem misji
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / CTV / psd

Radość ze spotkania z rodziną zakonną oddającą się ewangelizacji wyraził Franciszek, przyjmując dziś na audiencji w Watykanie uczestników kapituły generalnej Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI). Podkreślił, że dziś terenem misji jest każde miejsce na ziemi. Nawiązał też do dwustuletniej historii tej wspólnoty, która narodziła się na południu Francji.

"Na początku swoich dziejów wasze zgromadzenie przyczyniło się do rozpalenia na nowo wiary, którą rewolucja francuska tłumiła w sercach ubogich wieśniaków Prowansji, odbierając im także wielu duchownych. W ciągu niewielu dziesięcioleci zgromadzenie rozeszło się po pięciu kontynentach, kontynuując drogę rozpoczętą przez założyciela, człowieka, który kochał Chrystusa gorącym sercem, a Kościół bez zastrzeżeń" - powiedział papież.

Nawiązując do założenia oblatów dwieście lat temu przez św. Eugeniusza de Mazenod, zauważył, że ta okrągła rocznica zbiegła się z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Życzył, aby "miłosierdzie zawsze było sercem waszej misji i waszych wysiłków ewangelizacyjnych w dzisiejszym świecie". Ojciec więty przypomniał, że w dniu kanonizacji o. de Mazenoda [3 grudnia 1995] św. Jan Paweł II nazwał go «człowiekiem Adwentu», posłusznym Duchowi Świętemu w odczytywaniu znaków czasów i wspieraniu dzieła Bożego w dziejach Kościoła. "Niech te znamiona będą też obecne w was, którzy jesteście jego duchowymi synami. Bądźcie również wy «ludźmi Adwentu», umiejącymi rozpoznawać znaki nowych czasów i prowadzić braci drogami, które Bóg otwiera w Kościele i świecie" - dodał Ojciec Święty.

"Kościół przeżywa dziś razem z całym światem czas wielkich przemian w najróżniejszych dziedzinach. Potrzebuje ludzi, którzy będą nosić w sercu miłość do Chrystusa" - dodał.

"Wasza historia misyjna to dzieje wielu osób konsekrowanych, które oddały i poświęciły życie dla misji, dla ubogich, aby dotrzeć do dalekich ziem, gdzie były jeszcze «owce bez pasterza». Dziś każda ziemia to «tereny misyjne», każdy wymiar tego, co ludzkie, to ziemia misyjna oczekująca głoszenia Ewangelii. Pius XI nazwał was «specjalistami od trudnych misji». Pole misji, jak się wydaje, rozszerza się dzisiaj każdego dnia, obejmując coraz to nowych ubogich, mężczyzn i kobiety z obliczem Chrystusa, którzy proszą o pomoc, pociechę, nadzieję w najbardziej rozpaczliwych sytuacjach życiowych. Dlatego potrzeba was, waszej misyjnej odwagi, waszej gotowości, by nieść wszystkim Dobrą Nowinę, która wyzwala i pociesza" - powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: dziś każda ziemia jest terenem misji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.