Papież Franciszek apeluje o ocalenie Alfie Evansa. Jego życie jeszcze można uratować

Papież Franciszek apeluje o ocalenie Alfie Evansa. Jego życie jeszcze można uratować
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl // savealfieevans.com)
KAI / twitter.com / pk

O swej solidarności z rodzicami 2-letniego Alfie Evansa, który zgodnie z wyrokiem sądu ma zostać odłączony od aparatury medycznej podtrzymującej go przy życiu, zapewnił Ojciec Święty w swoim wpisie na komunikatorze Twitter.

Papieski tweet ma po polsku następującą treść:

Urodzony w 2016 r. Alfie Evans przebywa w Alder Hey Children's Hospital w Liverpoolu. Chłopiec ma poważne uszkodzenia mózgu. Zdaniem lekarzy żyje tylko dzięki podłączeniu do specjalistycznej aparatury medycznej. Cierpi na nierozpoznaną chorobę neurologiczną bardzo mocno przypominającą tę, która dotknęła Charliego Garda.

Sędzia pozwolił na odłączenie aparatury Alfiego Evansa, mimo protestów rodziców >>

Choć nie udało się postawić jednoznacznej i konkretnej diagnozy, lekarze uznali, że najlepszą opcją będzie odłączenie dziecka od aparatury podtrzymującej życie i zakończenie jego "półwegetatywnego" życia przez zapewnienie mu "godnej śmierci".

Z tą decyzją brytyjskiego sądu całkowicie nie zgadzają się rodzice chłopca Kate James i Tom Evans. Twierdzą, że życie ich syna można przedłużyć i dlatego chcą go zabrać do Rzymu na specjalną kurację, która może uratować życie chłopca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek apeluje o ocalenie Alfie Evansa. Jego życie jeszcze można uratować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.