Papież Franciszek docenił tę polską akcję. Każdy z nas może się w nią zaangażować

Papież Franciszek docenił tę polską akcję. Każdy z nas może się w nią zaangażować
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Podczas środowej audiencji generalnej Papież Franciszek skierował pozdrowienia do obecnych w Watykanie młodych wolontariuszy Caritas Polska, którzy przyjechali do Rzymu wraz z Syryjczykami zamieszkałymi w Polsce.

Ojciec Święty szczególnie docenił ich wspólne wysiłki na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu zbrojnego, który ostatnio coraz bardziej się zaostrza. To historyczny moment dla Caritas Polska i wszystkich darczyńców programu "Rodzina Rodzinie".

W audiencji udział wzięli ks. Marek Dec, zastępca Dyrektora Caritas Polska, Syryjczycy, którzy po traumatycznych przeżyciach w ogarniętym wojną kraju znaleźli schronienie w Polsce oraz młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Tymowej z województwa małopolskiego. Podczas spotkania Papież serdecznie powitał polskich pielgrzymów, a zwłaszcza młodych wolontariuszy z Polski i ich towarzyszy z Syrii.

Abp Gądecki o inicjatywie "Rodzina Rodzinie" >>

- Wielkopostny czas w szczególny sposób zbliża nas do tajemnicy zbawczej ofiary Chrystusa. Dokonała się ona raz jeden w historii, ale uobecnia się w każdej Eucharystii, którą sprawujemy - powiedział Franciszek zwracając się do młodych.Program pomocy ofiarom wojny w Syrii "Rodzina Rodzinie", prowadzony przez Caritas Polska, jest bardzo prosty, a zarazem unikatowy na skalę światową.

DEON.PL POLECA

Polska rodzina pomaga wybranej rodzinie syryjskiej wpłacając środki finansowe. Aby włączyć się w pomoc można zadeklarować jednorazową kwotę lub udzielać regularnego wsparcia przez 6 miesięcy, wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA:Caritas Polska, ul. Okopowa 55 01-043 WarszawaBank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384Szczegóły na: www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek docenił tę polską akcję. Każdy z nas może się w nią zaangażować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.